jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۲۰۸۰   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۹:۵۱

از امروز ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر هم آغاز می‌شود تا تنور جشنواره‌های هنری فجر گرم‌تر شود.

مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و  مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی و هنرمندان ساعت ۱۸ امروز در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود.

جشنواره امسال با ۹۹۱ اثر از ۸۰۰ هنرمند از هنرمندان کشورمان و ۳۱ کشور جهان در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، مجسمه‌سازی، سرامیک هنری، پوستر، عکاسی، کاریکاتور و تصویرسازی برگزار می‌شود.امسال در بخش ملی در رشته نقاشی با موضوع انسان معاصر ۱۱۰ اثر، خوشنویسی در گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث ۲۵۴ اثر، نگارگری ۱۶۶ اثر، مجسمه‌سازی با موضوع راه بی‌انتها ۳۰ اثر و سرامیک هنری ۳۵ اثر برای بخش رقابتی ششمین جشنواره تجسمی فجر پذیرفته شده است.

در بخش بین‌الملل نیز در رشته عکاسی با موضوع امید و شادی‌های زندگی ۶۴ اثر، تصویرسازی با موضوع خانواده ۱۴۶ اثر، پوستر با موضوع انرژی ۵۴ اثر و کاریکاتور با موضوع چهره سیاستمداران مطرح جهان و هنر ۱۳۲ اثر به رقابت می‌پردازند. بخش غیررقابتی ششمین جشنواره تجسمی فجر نیز آثار ۷۷ هنرمند را از هفته آینده در فرهنگسرای نیاوران به نمایش می‌گذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر