اشتباهات همگانی درباره پوست

چین و چروک، جوش‌های ریز و لکه‌های قهوه‌ای از مشکلات پوستی است که افراد را نگران می‌کند. در ادامه مطلبی به نقل از «نیوزویک» می‌خوانید که در آن پزشکان به برخی از باورهای نادرست درباره پیری پوست اشاره کرده‌اند و درباره آنها توضیحاتی داده‌اند.
کد خبر: ۶۳۴۳۴۳

آب و چین و چروک

مصرف آب برای حفظ طراوت پوست ضروری است اما از بروز چین و چروک پیشگیری نمی‌کند. چین و چروک به طور عمده به علت نور خورشید، افزایش سن و دلایل ژنتیکی به وجود می‌آید. یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از ایجاد چین و چروک، استفاده از کرم ضدآفتاب است. رتینوئید ماده‌ای موثر برای مقابله با پیری پوست است که در کرم‌های ضدپیری از این ماده استفاده می‌شود.

مرطوب کردن پوست و کاهش چین و چروک

کرم مرطوب کننده، تنها روی پوست می‌ماند و به آب رسانی آن کمک می‌کند. پس از شستن دست، احساس خشکی امری عادی است. اگر هم پوست چربی دارید، استفاده از کرم مرطوب کننده ممکن است ناراحتی‌هایی مانند آکنه را افزایش دهد. اما اگر پوست خشک و پوسته پوسته دارید، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

روز ابری و کرم ضدآفتاب

در تمام طول روز چه بارانی باشد چه آفتابی، استفاده از کرم ضدآفتاب الزامی است. اشعه ماورای بنفشی که به زمین می‌تابد، UVA و UVB است. در روز ابری، بخشی از اشعه UVB فیل‌تر می‌شود بنابراین به راحتی دچار آفتاب سوختگی نمی‌شوید اما اشعه UVA از ابر‌ها عبور می‌کند و به عمق پوست راه می‌یابد که در نتیجه این امر فرد دچار پیری زودرس و حتی سرطان می‌شود.

محصولات طبیعی و رفع نگرانی

ماده طبیعی مانند آلوئه ورا ممکن است همانند مواد شیمیایی عارضه جانبی داشته باشد. در صورت بروز ناراحتی بر اثر استفاده از محصول طبیعی، آن را فورا کنار بگذارید. اگر واکنش خفیف است، می‌توان آن را با کرم (OTC) هیدروکورتیزون درمان کرد. اما در صورت شدید بودن واکنش، نیاز است به پزشک مراجعه کنید.

پوست شما و کرم دیگران

پوست هر فردی متفاوت با فرد دیگر است. استفاده از کرم یا شیوه درمان پوستی که برای دوست سفیدرنگ شما نتیجه خوبی داده است، می‌تواند برای پوست گندمی شما مشکل ساز شود.

قیمت بالاتر کرم‌های پوست و نتیجه بهتر

قیمت و میزان تأثیرگذاری هیچ ارتباطی به هم ندارد. باید محصول مناسب پوست شما باشد.

آکنه و کثیفی

بروز آکنه علت‌های متعددی دارد. به عنوان نمونه بسیاری از افراد که کثیفی را علت بروز آکنه می‌دانند، پوست خود را بار‌ها کیسه می‌کشند که این امر باعث ملتهب شدن پوست و در نتیجه بروز آکنه می‌شود.

لکه‌های قهوه‌ای و مشکل کبد

هیچ ارتباطی بین این ۲وجود ندارد و بهترین راه پیشگیری استفاده از کرم ضدآفتاب، کلاه مناسب و راه رفتن در سایه است.
>> خراسان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها