jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۲۰۳۸ ۱۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۵۰

یک متخصص نوزادان در کرمانشاه، قندان کردن نوزادان را اقدامی سنتی دانست که نه تنها از نظر علمی هیچ گونه توجیهی ندارد بلکه هم در کودکی و هم در بزرگسالی سبب ابتلا به بیماری می‌شود.

دکتر علی اصغر عالی پور با بیان اینکه قنداق کردن نوزادان از نظر علمی نمیتواند تاثیری در فرم پاها و دست‌ها و... داشته باشد، گفت: تغییر فرم استخوان‌ها تنها با گچ گرفتن امکانپذیر است و قنداق کردن اثری ندارد.
وی افزود: کودکانی که قنداق می‌شوند کمتر در معرض نور قرار خواهند گرفت و در چنین کودکانی در آینده احتمال ابتلا به بیماری‌های ضعف استخوان مثل راشیتیسم بیشتر است.
این متخصص نوزادان همچنین تصریح کرد: قنداق کردن نوزادان سبب می‌شود که کودک با نم و رطوبت همیشگی مواجه باشد که این مسئله احتمال ابتلا به قارچ‌های پوستی را در ناحیه تناسلی کودک به وجود می‌آورد.
>> ایسنا

*نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر