jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۰۴۹۸   ۰۹ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۰

دست اندرکاران فنآوری، یک دستگاه کمک حرکتی هوشمند ساخته‌اند که نه تنها عصای دست سالمندان یا آسیب‌دیدگان خواهد بود بلکه یک ابزار هوشمند برای برنامه‌های کاربردی دیجیتال در زمینه سلامت نیز محسوب می‌شود.

بر خلاف عصاهای متداول، این دستگاه هوشمند با استفاده از طراحی مدرن، مهندسی‌ساز و ارگونومیک، یک دستآورد مهم و انقلابی در حوزه ابزار کمک حرکتی است که برای سالمندان و بیماران کاربرد فراوانی دارد. طراحی ارگونومیگ، استفاده از بهترین مواد و زیبایی‌شناسی در طراحی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه جدید محسوب می‌شود؛ چنان که از یک الگوی حرکتی هندسی استفاده می‌کند تا به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام تلاش خاصی از سوی استفاده کننده، خود را برای گام‌های بعدی در زوایای مختلف تنظیم کند.عکس عصا
نخستین بخش ارگونومیک این وسیله مربوط به دسته می‌شود و شامل یک دسته نیمه کروی است که دست، مچ و آرنج را در بهترین و ایده‌آل‌ترین حالت نگه داشته، فشار وارد به دست را به حداقل ممکن می‌رساند. دومین بخش نیز مرکز ثقل عصاست که مانند یک آونگ عمل کرده، برای هر گام در زوایای متفاوت، بدون نیاز به تلاش خاصی از سوی فرد تنظیم می‌شود.
بر خلاف عصاهای سنتی چوبی یا آلومینومی، این ابزار کمک حرکتی شامل مجموعه‌ای از شفت‌های فیبر کربنی نازک اما مقاوم‌تر از فولاد و سبک‌تر از آلومینیوم در بدنه عصاست که از ثبات و استحکام در عین انعطاف پذیری برای حرکت برخوردار است.

این عصا مدتی پیش در نمایشگاه اکسپو نیویورک به نمایش گذاشته شد. گفته می‌شود نمونه هوشمند ابزار کمک حرکتی یادشده، ‌ از قابلیت برقراری ارتباط بی‌سیم با دستگاههای مختلف برخوردار است. آزمایش مدل بتای این ابزار در سالمندان و بیماران مختلف بسیار مناسب توصیف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر