دردسر خطای پولشمارهای بانکی

در بانک‌ها به انگشتان خود اعتماد کنید!

مرد معتادی که با زدن چسب قطره‌ای به محل خروج اسکناس در خودپرداز‌ها، پول مشتریان بانک را می‌دزدید، هنگام سرقت شبانه دستگیر شد.
کد خبر: ۶۱۷۳۳۲

به گزارش جام جم سرا به نقل از تلنا- ماموران کلانتری شهرک قدس در حال گشتزنی در شمال غرب تهران مشاهده کردند یک زن و مرد جوان که به صورتشان ماسک زده‌اند، برای برداشت پول مقابل یک دستگاه خود‌پرداز رفته و دوباره برمی گردند.
ماموران به این دو نفر مشکوک شده و با احتمال اینکه آن‌ها قصد سرقت دارند، هر دو را دستگیر کردند.
ماموران در بازرسی از خودروی آن‌ها که در آن حوالی بود، یک ماسک، چسب قطره‌ای و دو قبضه چاقو کشف کردند.
مته‌مان در بازجویی اولیه مدعی شدند قصد برداشت پول از خود‌پرداز را داشته‌اند، اما چون پولی در آن نبوده، به سراغ دستگاه خود‌پرداز دیگر رفته‌اند که دستگیر شده‌اند. در ادامه هر دو به شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ تهران منتقل شدند. ابتدا زن جوان گفت: می‌خواستم به حساب مادرم پول واریز کنم که مرد بازداشت شده ـ که از آشنایانمان است ـ مرا با خودرو، مقابل یک خود‌پرداز رساند. او در میانه راه گفت قصد سرقت پول خودپرداز‌ها را دارد و از من خواست او را همراهی کنم که قبول نکردم و در ادامه با تهدید‌هایش بناچار پذیرفتم، فقط برای اینکه کسی به او شک نکند، کنارش باشم.
در ادامه تحقیق از زن جوان معلوم شد، مرد سارق وقتی موفق به سرقت از اولین خود‌پرداز نشده به سراغ خود‌پرداز دیگری رفته که دستگیر شده است.
 در مرحله بعدی، مرد سارق به جرمش اعتراف و عنوان کرد، ماده مخدر شیشه مصرف می‌کنم. مدتی پیش برای ترک اعتیادم در یک کمپ ترک اعتیاد بستری شدم و در آنجا از چند مرد معتاد، نحوه دزدی از خودپرداز‌ها را یاد گرفتم و بعد از چند هفته که از کمپ بیرون آمدم، تصمیم گرفتم با این روش دزدی کنم.
در ادامه مشخص شد، متهم به محل خروج اسکناس از دستگاه خود‌پرداز چسب می‌زده و وقتی مشتری موفق به دریافت پول نمی‌شده، به گمان اینکه دستگاه خراب است، کارتش را برمی داشته و محل را ترک می‌کرده که مرد سارق بلافاصله به خود‌پرداز نزدیک می‌شده و با کندن چسب، اسکناس‌ها را بیرون می‌آورده است. چند بار با این شیوه مبلغی پول دزدیده و با آن ماده مخدر شیشه خریده است و به زور زن جوان را در سرقت آخر با خود همراه کرده است و او در دزدی‌هایش با وی همدست نبوده است.
بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای مته‌مان، آن‌ها تحویل پلیس آگاهی شدند. تحقیقات تکمیلی از مته‌مان ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها