jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۴۷۱۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۲  |  ۲۱:۱۳

مقامات محلی آمریکا از انفجار یک بالُن در کالیفرنیا و مجروح شدن چهار سرنشین آن خبر دادند.

بنابر اعلام مقامات محلی کالیفرنیا، این بالُن پس از آن که به زمین نشست، منفجر شد و چهار سرنشین آن مجروح شدند که وضع جسمی سه نفر از آنها وخیم اعلام شده است .مقامات محلی کالیفرنیا دلیل این انفجار را اعلام نکرده‌اند. کارشناسان سازمان هوانوردی و اداره ملی امنیت حمل و نقل این کشور در حال بررسی جزئیات حادثه هستند. / ایسنا

2 کشته و 22 زخمی در تیراندازی آمریکا

در حادثه تیراندازی در جشن خانگی در حومه شهر هوستون آمریکا، دو نفر کشته و دست‌کم 22 نفر دیگر زخمی شدند.

تیراندازی، ساعات آخر شنبه شب در جشن خانگی در منطقه سایپرس در حومه هوستون رخ داد که بیش از صد نفر در آن شرکت کرده بودند. مقامات پلیس آمریکا گفتند بیشتر شرکت‌کنندگان در این جشن جوانان بودند.

به گفته مقامات پلیس، دو مظنون این تیراندازی از صبح روز یکشنبه تحت تعقیب هستند.

اداره پلیس این منطقه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مرد و زنی در این تیراندازی کشته شده‌اند و حال برخی زخمی‌ها وخیم است. با این حال به هویت کشته‌ها یا زخمی‌های این تیراندازی اشاره نشده است. / واحد مرکزی خبر

مرگ 7 عربستانی در پی بارش باران

بارش شدید باران در شمال عربستان سعودی به کشته شدن هفت نفر منجر شد. پنج نفر در شهر عرعر و دو نفر در مدینه منوره جان خود را از دست دادند.

در حالی که بارش شدید باران همچنان در شمال عربستان ادامه دارد، سازمان‌های امدادرسانی به مردم هشدار دادند، خانه‌هایشان را ترک نکنند. / واحد مرکزی خبر

بارش باران مرگبار در عربستان

مردان مسلح در شهر کالی در کلمبیا با شلیک به سوی افراد حاضر در رستورانی، هشت نفر را کشتند و پنج نفر را زخمی کردند.

سرهنگ هوور پینیلا، رئیس پلیس کالی گفت: مردان مسلح اعضای یک گروه تبهکار بودند که مدت‌هاست با رقبایشان درگیرند.

پلیس اعلام کرد مردی بیست ساله را در ارتباط با این حمله دستگیر کرده است. / واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر