jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۳۵۹۷ ۱۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۰

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: در مقابل هر ۱۰ ازدواج رسمی، ۲ ازدواج موقت در کشور داریم، در هر ساعت دو واقعه طلاق در کشور ثبت می‌شود و در مقابل ثبت هر چهار واقعه ازدواج، یک طلاق واقع می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ۵۹۸- علی مظفری، با اشاره به آمارهای ثبت شده ازدواج و طلاق توضیح داد:
- از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه، بیش از ۳۹۰ هزار واقعه ازدواج در کشور صورت گرفته است.
- از آمار ازدواج، ۳۳۶ هزار در مناطق شهری و ۵۳ هزار در مناطق روستایی بوده است.
- در شش ماهه اول سال، ۷۰هزار و ۳۲۳ طلاق ثبت شده است که از این میان ۶۵ هزار و ۵۰۰ در شهر‌ها و ۴۷۰۰ در روستا‌ها صورت گرفته است.
- تهران، کردستان، فارس و اصفهان رکوردداران بیشترین طلاق بوده و کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان کمترین آمار طلاق را داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید بابایی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
مشكل مردان متاهل را پاك نكنید دستوری نمی شود مشكل را حل نمود اگر نیازشان مرتفع نمیشود باید دلایل را بررسی و آنها را ‏به گروههای مختلف تقسیم كرد و برای هر گروه راه كاری اندیشید. مثلا مرفهین بی درد چند زن رسمی داشته باشند و برای این كار ‏فرهنگ سازی شودتا تعداد كثیری از زنان دیگر آلوده نشوند. و تنوع طلبی آنها هم ارضاء گردد .آنها كه همسرشان بیماری یا ‏ناتوانی موقت دارد ازدواج موقت بكنند.برای زنان و دختران در شرف ازدواج كلاس آموزش تشكیل داده ودختران بایستی گواهی ‏نامه طی دوره را برای ازدواج داشته باشند تا سند ازدواج صادر گردد.خیلی از مشكلات ناشی از ناآگاهی زنان و مردان بوده ودر ‏نهایت نیاز مردان تامین نمیشود و زنان نسبت به نیاز های جنسی شوهران خود بی تفاوت هستندو در این زمینه احساس مسئولیت ‏نكرده و زمینه را برای مشكلات بعدی و انحراف مردان فراهم میكنند. جایگاه آموزش این قبیل مسائل كجاست باید تدبیری اندیشیده ‏شود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر