jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۲۵۹۰ ۱۳ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۵:۳۶

عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: لابلای پرزهای البسه، گرد و غبار جمع می‌شود که این غبار حاوی حشرات ریزی به نام «مایت» هستند و می‌توانند موجب آلرژی تنفسی و آلرژی پوستی در افراد شده، به آسم، رینیت آلرژی و اگزما منجر شوند.

مریم محلوجی راد، اظهار داشت: لباس‌های پرزدار و یقه خزدار می‌توانند باعث آلرژی در افراد شوند چرا که در لای پرز‌ها گرد و غبار جمع می‌شوند و این گرد و غبار‌ها حاوی حشرات ریزی به نام مایت هستند که از جمله آلرژن‌های مهم در محیط داخلی منزل محسوب می‌شوند.
عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: مایت‌ها می‌توانند موجب آلرژی تنفسی و آلرژی پوستی در افراد شوند و در ادامه آسم، رینیت آلرژی و اگزما را ایجاد کنند.
فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود: لباس‌هایی که از مواد پلاستیکی و شیمیایی تشکیل شده‌اند نیز می‌توانند به عنوان عامل محرک، باعث تشدید آلرژی پوستی شوند؛ بنابراین به افرادی که دارای آلرژی پوستی مثل اگزما هستند توصیه می‌شود از پوشیدن این نوع لباس‌ها خودداری کنند.
عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران به لباس‌های کاموایی اشاره داشت و گفت: اگر جنس کاموا از جنس نخ باشد بهتر است اما اگر کاموا از جنس پلاستیک باشد قسمت‌هایی که به طور مستقیم با پوست در تماس است مثل یقه و مچ می‌تواند آزار دهنده باشد اما اگر این دسته از لباس‌ها بر روی لباس دیگری پوشیده شود و با بدن در تماس مستقیم نباشند مشکل زا نیستند.
محلوجی راد به افرادی که سابقه آلرژی پوستی و تنفسی دارند توصیه کرد: از پوشیدن لباس‌های خزدار، پشمی و پرزدار بپرهیزند و بدانند که این موارد در مورد کلاه و شال گردن نیز صدق می‌کند.
>> جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر