jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۲۵۲۰   ۱۳ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۳

درمانگران و متخصصان رژیم غذایی یک راهکار خنده‌دار برای هضم غذا، خواب بهتر، افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش فشارخون، آسان کردن گردش خون، تقویت معده، روده، تنفس، ریه و طول عمر بیشتر پیشنهاد کرده‌اند.

درمانگران اظهار کردند: در هند برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی یوگای خنده انجام می‌دهند. در کلمبیا از کلاس‌های آموزش عاطفی استفاده می‌کنند و در آمریکا از روان‌شناسی مثبت برای شاد بودن و خندیدن استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها با بازی، هنرهای رزمی، آرامش از طریق مدیتیشن برای همگان انجام پذیر است.
به گزارش جام جم سرا به نقل از قدس آنلاین- با نگرانی‌ها و دلهره‌های کاری و زندگی، خنده هیچوقت به صورت خودکار بوجود نمی‌آید. شما می‌توانید قبل از به وجود آمدن بیماری‌های ناشی از افسردگی با لبخند زدن و لذت بردن از زندگی، به سلامت جسم و روح خود کمک کنید. خنده بوجود آورنده سلامت و خوشبختی شما می‌شود. خنده درمانی یک عنصر ضروری در زندگی شما است. مثلا نیمی از فرانسوی‌ها تقریبا ۶۰ ثانیه در روز می‌خندند، که این مقدار بسیار کم است.
خنده درمانی باعث فعال شدن دیافراگم، ماساژ معده و روده و دنده می‌شود و گردش خون را آسان می‌سازد و ظرفیت تنفس را افزایش می‌دهد. خندیدن از ته گلو باعث آزاد شدن ترشحات ریه می‌شود.
برگزاری جلسات یک ساعت و نیم بازی و یا خنده استرس را کاهش می‌دهد و احساسات منفی را از بین برده و باعث آرامش مورد علاقه و خنده طبیعی می‌شود.
از طریق خنده درمانی اندورفین‌ها آزاد می‌شوند و به عنوان یک ماده آرامش بخش عمل می‌کنند و در این صورت است که زندگی بهبود پیدا می‌کند.
مزایای خنده بسیار است چنانچه در هضم غذا، خواب، خون، سیستم ایمنی بدن، اعتماد به نفس موثر است و احساس درد را کاهش می‌دهد. خندیدن در درمان بیماران، کودکان و جوانان و پیران بستری شده در بیمارستان نیز باعث درمان آن‌ها می‌شود و باعث طولانی شدن عمر می‌شود. خنده درمانی برای افراد مسن که در خانه سالمندان بسر می‌برند نیز بسیار مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر