jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۲۵۲۰   ۱۳ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۳

درمانگران و متخصصان رژیم غذایی یک راهکار خنده‌دار برای هضم غذا، خواب بهتر، افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش فشارخون، آسان کردن گردش خون، تقویت معده، روده، تنفس، ریه و طول عمر بیشتر پیشنهاد کرده‌اند.

درمانگران اظهار کردند: در هند برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی یوگای خنده انجام می‌دهند. در کلمبیا از کلاس‌های آموزش عاطفی استفاده می‌کنند و در آمریکا از روان‌شناسی مثبت برای شاد بودن و خندیدن استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها با بازی، هنرهای رزمی، آرامش از طریق مدیتیشن برای همگان انجام پذیر است.
به گزارش جام جم سرا به نقل از قدس آنلاین- با نگرانی‌ها و دلهره‌های کاری و زندگی، خنده هیچوقت به صورت خودکار بوجود نمی‌آید. شما می‌توانید قبل از به وجود آمدن بیماری‌های ناشی از افسردگی با لبخند زدن و لذت بردن از زندگی، به سلامت جسم و روح خود کمک کنید. خنده بوجود آورنده سلامت و خوشبختی شما می‌شود. خنده درمانی یک عنصر ضروری در زندگی شما است. مثلا نیمی از فرانسوی‌ها تقریبا ۶۰ ثانیه در روز می‌خندند، که این مقدار بسیار کم است.
خنده درمانی باعث فعال شدن دیافراگم، ماساژ معده و روده و دنده می‌شود و گردش خون را آسان می‌سازد و ظرفیت تنفس را افزایش می‌دهد. خندیدن از ته گلو باعث آزاد شدن ترشحات ریه می‌شود.
برگزاری جلسات یک ساعت و نیم بازی و یا خنده استرس را کاهش می‌دهد و احساسات منفی را از بین برده و باعث آرامش مورد علاقه و خنده طبیعی می‌شود.
از طریق خنده درمانی اندورفین‌ها آزاد می‌شوند و به عنوان یک ماده آرامش بخش عمل می‌کنند و در این صورت است که زندگی بهبود پیدا می‌کند.
مزایای خنده بسیار است چنانچه در هضم غذا، خواب، خون، سیستم ایمنی بدن، اعتماد به نفس موثر است و احساس درد را کاهش می‌دهد. خندیدن در درمان بیماران، کودکان و جوانان و پیران بستری شده در بیمارستان نیز باعث درمان آن‌ها می‌شود و باعث طولانی شدن عمر می‌شود. خنده درمانی برای افراد مسن که در خانه سالمندان بسر می‌برند نیز بسیار مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر