jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۲۵۲۰   ۱۳ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۳

درمانگران و متخصصان رژیم غذایی یک راهکار خنده‌دار برای هضم غذا، خواب بهتر، افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش فشارخون، آسان کردن گردش خون، تقویت معده، روده، تنفس، ریه و طول عمر بیشتر پیشنهاد کرده‌اند.

درمانگران اظهار کردند: در هند برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی یوگای خنده انجام می‌دهند. در کلمبیا از کلاس‌های آموزش عاطفی استفاده می‌کنند و در آمریکا از روان‌شناسی مثبت برای شاد بودن و خندیدن استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها با بازی، هنرهای رزمی، آرامش از طریق مدیتیشن برای همگان انجام پذیر است.
به گزارش جام جم سرا به نقل از قدس آنلاین- با نگرانی‌ها و دلهره‌های کاری و زندگی، خنده هیچوقت به صورت خودکار بوجود نمی‌آید. شما می‌توانید قبل از به وجود آمدن بیماری‌های ناشی از افسردگی با لبخند زدن و لذت بردن از زندگی، به سلامت جسم و روح خود کمک کنید. خنده بوجود آورنده سلامت و خوشبختی شما می‌شود. خنده درمانی یک عنصر ضروری در زندگی شما است. مثلا نیمی از فرانسوی‌ها تقریبا ۶۰ ثانیه در روز می‌خندند، که این مقدار بسیار کم است.
خنده درمانی باعث فعال شدن دیافراگم، ماساژ معده و روده و دنده می‌شود و گردش خون را آسان می‌سازد و ظرفیت تنفس را افزایش می‌دهد. خندیدن از ته گلو باعث آزاد شدن ترشحات ریه می‌شود.
برگزاری جلسات یک ساعت و نیم بازی و یا خنده استرس را کاهش می‌دهد و احساسات منفی را از بین برده و باعث آرامش مورد علاقه و خنده طبیعی می‌شود.
از طریق خنده درمانی اندورفین‌ها آزاد می‌شوند و به عنوان یک ماده آرامش بخش عمل می‌کنند و در این صورت است که زندگی بهبود پیدا می‌کند.
مزایای خنده بسیار است چنانچه در هضم غذا، خواب، خون، سیستم ایمنی بدن، اعتماد به نفس موثر است و احساس درد را کاهش می‌دهد. خندیدن در درمان بیماران، کودکان و جوانان و پیران بستری شده در بیمارستان نیز باعث درمان آن‌ها می‌شود و باعث طولانی شدن عمر می‌شود. خنده درمانی برای افراد مسن که در خانه سالمندان بسر می‌برند نیز بسیار مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها