jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۰۹۰۰۳   ۰۱ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۵

دولت انگلیس از لغو تحریم میدان گازی رهوم که بخشی از مالکیت آن در اختیار ایران قرار دارد خبر داد و اعلام کرد: درآمد ایران از فروش گاز این میدان را در حسابی غیرقابل برداشت واریز خواهد کرد.

تحریم گازی ایران در دریای شمال لغو شد

به گزارش رویترز، انگلیس ممنوعیت برداشت از میدان گازی «رهوم» در دریای شمال که با مالکیت مشترک بریتیش پترولیوم و شرکت نفت ایران است را لغو کرد.

وزارت انرژی انگلیس دلیل تصمیم خود درباره میدان گازی فوق که از سال 2010 به دلیل تحریم شرکت‎های ایرانی توسط اتحادیه اروپا متوقف شده بود را جلوگیری از تخریب محیط و خود میدان معرفی کردند.

وزارت انرژی انگلیس با اعلام خبر فوق گفت به دلیل نوع طراحی، در صورت توقف عملیات به صورت دائمی، با توجه به دما و فشار بالای میدان، به محیط زیست آسیب می زد.

میدان گازی رهوم حدود چهار درصد تولید گاز انگلیس در اکتبر 2010 بود. این میدان از دسامبر 2005 به بهره برداری رسیده بود و ساخت آن 350 میلیون پاوند (565.6 میلیون دلار) هزینه داشته است.

شرکت انگلیسی بریتیش پرترولیوم اعلام کرد هنوز زمان دقیق آغاز مجدد کار آن مشخص نیست.

سخنگوی شرکت بریتیش پرترولیوم گفت:در انتظار دریافت مجوز نهایی در هفته‎های آینده هستیم تا بتوانیم اقدامات لازم را برای راه اندازی مجدد میدان انجام دهیم.

به نوشته رویترز:تحریم‎های اتحادیه اروپا -از جمله شرکت نفت ایران- همچنان برقرار است و دولت انگلیس، درآمد مربوط به شرکت نفت ایران از فروش گاز را در حسابی غیرقابل برداشت واریز خواهد کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر