jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۰۹۰۰۳ ۰۱ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۵

دولت انگلیس از لغو تحریم میدان گازی رهوم که بخشی از مالکیت آن در اختیار ایران قرار دارد خبر داد و اعلام کرد: درآمد ایران از فروش گاز این میدان را در حسابی غیرقابل برداشت واریز خواهد کرد.

تحریم گازی ایران در دریای شمال لغو شد

به گزارش رویترز، انگلیس ممنوعیت برداشت از میدان گازی «رهوم» در دریای شمال که با مالکیت مشترک بریتیش پترولیوم و شرکت نفت ایران است را لغو کرد.

وزارت انرژی انگلیس دلیل تصمیم خود درباره میدان گازی فوق که از سال 2010 به دلیل تحریم شرکت‎های ایرانی توسط اتحادیه اروپا متوقف شده بود را جلوگیری از تخریب محیط و خود میدان معرفی کردند.

وزارت انرژی انگلیس با اعلام خبر فوق گفت به دلیل نوع طراحی، در صورت توقف عملیات به صورت دائمی، با توجه به دما و فشار بالای میدان، به محیط زیست آسیب می زد.

میدان گازی رهوم حدود چهار درصد تولید گاز انگلیس در اکتبر 2010 بود. این میدان از دسامبر 2005 به بهره برداری رسیده بود و ساخت آن 350 میلیون پاوند (565.6 میلیون دلار) هزینه داشته است.

شرکت انگلیسی بریتیش پرترولیوم اعلام کرد هنوز زمان دقیق آغاز مجدد کار آن مشخص نیست.

سخنگوی شرکت بریتیش پرترولیوم گفت:در انتظار دریافت مجوز نهایی در هفته‎های آینده هستیم تا بتوانیم اقدامات لازم را برای راه اندازی مجدد میدان انجام دهیم.

به نوشته رویترز:تحریم‎های اتحادیه اروپا -از جمله شرکت نفت ایران- همچنان برقرار است و دولت انگلیس، درآمد مربوط به شرکت نفت ایران از فروش گاز را در حسابی غیرقابل برداشت واریز خواهد کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر