jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۸۷۹۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۰۵

مدتی بعد از این که آدمی بفهمد کدام کفشش برای کدام پاست، باید بیاموزد که انگشتر را کدام دست و کدام انگشت بیندازد و ساعت را بر کدام دست ببندد. در دنیای قراردادی آدم‌ها، انداختن انگشتر در دست‌ راست و چپ یا انگشت مختلف معنای متفاوتی دارد، اما آیا بستن ساعت هم معنای مختلفی دارد؟

حقیقت این است که بستن ساعت هیچ دلیل جز راحتی انسان‌ها ندارد. معمولا انسان‌‌ها ساعت را روی دست چپ خود می‌بندند. دلیل این موضوع این است که عموم انسان‌ها راست دست هستند.

بستن ساعت روی دست چپ می‌تواند باعث شود که اولا هنگام بستن ساعت، دست راست به عنوان دست اصلی و تخصصی به کمک انسان بیاید و در راحت بستن ساعت به انسان کمک کند، ثانیا ساعت در هنگام کارهایی چون نوشتن مانع کار آدمی نشود و ثالثا وقتی انسان دارد با دست تخصصی خود کاری انجام می‌دهد براحتی بتواند با بلند کردن دست غیرتخصصی خود از زمان مطلع شود. به همین دلایل است که عموم انسان‌های چپ دست هم ساعت را روی دست راست خود می‌بندند.

بر این اساس اگر بودن انگشتر روی دست راست و چپ در حکم تشکیل شدن یا نشدن یک زندگی است؛ بستن ساعت روی دست‌های مختلف هیچ معنایی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر