jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۸۷۹۳   ۳۰ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۰۵

مدتی بعد از این که آدمی بفهمد کدام کفشش برای کدام پاست، باید بیاموزد که انگشتر را کدام دست و کدام انگشت بیندازد و ساعت را بر کدام دست ببندد. در دنیای قراردادی آدم‌ها، انداختن انگشتر در دست‌ راست و چپ یا انگشت مختلف معنای متفاوتی دارد، اما آیا بستن ساعت هم معنای مختلفی دارد؟

حقیقت این است که بستن ساعت هیچ دلیل جز راحتی انسان‌ها ندارد. معمولا انسان‌‌ها ساعت را روی دست چپ خود می‌بندند. دلیل این موضوع این است که عموم انسان‌ها راست دست هستند.

بستن ساعت روی دست چپ می‌تواند باعث شود که اولا هنگام بستن ساعت، دست راست به عنوان دست اصلی و تخصصی به کمک انسان بیاید و در راحت بستن ساعت به انسان کمک کند، ثانیا ساعت در هنگام کارهایی چون نوشتن مانع کار آدمی نشود و ثالثا وقتی انسان دارد با دست تخصصی خود کاری انجام می‌دهد براحتی بتواند با بلند کردن دست غیرتخصصی خود از زمان مطلع شود. به همین دلایل است که عموم انسان‌های چپ دست هم ساعت را روی دست راست خود می‌بندند.

بر این اساس اگر بودن انگشتر روی دست راست و چپ در حکم تشکیل شدن یا نشدن یک زندگی است؛ بستن ساعت روی دست‌های مختلف هیچ معنایی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر