jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۸۱۹۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۰:۵۱

مرکز هنرهای نمایشی رادیو برای ایام محرم نمایش‌هایی با مضامین امر به معروف و نهی از منکر، عاشورا، اهتمام به اقامه نماز، اسرا و مفقودان تولید می‌کند. این نمایش‌ها برای پخش در اختیار شبکه‌های مختلف رادیو قرار می‌گیرد.

نادر برهانی‌مرند، مدیر دفتر ادبیات نمایشی مرکز هنرهای نمایشی رادیو درباره نمایش‌های محرم به جام‌جم گفت: دو نمایش پنج قسمتی برای پخش از رادیو فرهنگ تولید می‌شود. شهادت من نام یکی از نمایش‌های این شبکه است که بر اساس مقتل‌ها تهیه می‌شود.

وی با اشاره به نمایش‌های صدای آشنا گفت: برای این شبکه رادیویی هم دو نمایش تک قسمتی از مجموعه کوچه‌های بی‌صدا با محوریت معرفی فرهنگ ایران با موضوع کوچه در خونگاه و کوچه کل عباسعلی تولید می‌کنیم.

مدیر دفتر ادبیات نمایشی مرکز هنرهای نمایشی رادیو ادامه داد: نمایش شش‌قسمتی خادم الفقرا به کارگردانی ندا هنگامی برای رادیو البرز تولید می‌شود. این نمایش به زندگی طیب حاج رضایی می‌پردازد. همچنین 11 نمایش تک‌قسمتی برای رادیو جوان با موضوعات شهدا، امر به معروف و نهی از منکر، اهتمام به اقامه نماز، اسرا و مفقودان و نماز و عبادت تهیه می‌شود. نمایش عیاران هم در این ایام از رادیو ورزش پخش خواهد شد.

برهانی‌مرند عنوان کرد: ده نمایش تک‌قسمتی هم برای رادیو نمایش تولید می‌شود. همچنین نمایش «نشانی قلب من» است که در 60 قسمت برای رادیو نمایش آماده می‌شود.

وی افزود: این نمایش به شکل‌گیری انقلاب اسلامی، شهدای هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و... توجه می‌شود. این نمایش داستان پیوسته‌ای دارد و به این موضوعات می‌پردازد. 40 قسمت از این نمایش برای پخش در محرم آماده شده است.

صبح هدایت در رادیو معارف

ویژه‌برنامه زنده صبح هدایت امروز ساعت 9 از رادیو معارف پخش می‌شود. این برنامه به بررسی زندگی و سیره امام هادی (ع) می‌پردازد.

به گزارش روابط‌عمومی رادیو معارف، برنامه صبح هدایت به موضوعاتی همچون بررسی اقدامات امام هادی(ع) برای ایمن‌سازی جامعه اسلامی در عرصه رهبری و امامت و مقدمه‌سازی برای امامت امام عصر (عج) و مساله غیبت می‌پردازد.ویژه‌برنامه زنده صبح هدایت کاری از گروه معارف و فقه به تهیه‌کنندگی و سردبیری اکبر طالبی‌نیا و اجرای مجید گلشیری ساعت 9 صبح پخش می‌شود.

همچنین مجموعه نمایشی باغ تماشا که امروز از رادیو معارف پخش می‌شود به مناسبت دهه ولایت مجموعه مناظره‌های کتاب شب‌های پیشاور را با عنوان شب‌های روشن روی آنتن می‌برد.

شب‌های روشن به تهیه‌کنندگی روح‌الله مثنوی امروز ساعت 18 از رادیو معارف پخش می‌شود.

علاقه‌مندان برنامه‌های رادیو معارف می‌توانند موج رادیوی خود را روی موج FM ردیف 96 مگاهرتز تنظیم کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر