jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۰۴۹۹۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۵:۲۵

خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و عروقی در بین افراد ساکن در مناطقی که نویز هواپیما زیاد است، افزایش می‌یابد.

خطر بروز سکته مغزی با زندگی در نزدیک فرودگاه

مطالعه پژوهشگران انگلیسی بر روی ۳. ۶ میلیون شهروند ساکن در نزدیکی فرودگاه «هیترو» نشان می‌دهد خطر سکته مغزی و بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، در مناطقی که بالا‌ترین سطح نویز هواپیما را دارند ۱۰- ۲۰ درصد بیشتر است.
این دانش پژوهان در این بررسی با دیگر متخصصان هم عقیده‌اند که نباید فقط نویز را در بروز این بیماری‌ها مقصر دانست و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.
این تحقیقات حاکی از آن است که خطر بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از سکته مغزی، بیماری قلبی و عروقی برای دو درصد این مطالعه - حدود ۷۰ هزار نفر- که در منطقه دارای بیشترین و بلند‌ترین نویز هواپیما زندگی می‌کردند، بیشتر بود.
دکتر «آنا هانسل» از دانشگاه امپریال کالج لندن می‌گوید نقش دقیق قرار گرفتن در معرض نویز و مرگ ناشی از آن به خوبی تعیین نشده است.
وی می‌گوید برای این ارتباط می‌توان گفت که احتمالا نویز می‌تواند با افزایش فشار خون و یا مختل کردن خواب افراد، موجب بروز این بیماری‌ها شود.
وقتی انسان به طور ناگهانی در معرض یک صدای بلند قرار می‌گیرد ضربان قلب و فشار خونش بالا می‌رود.
نویز هواپیما می‌تواند برخی افراد را آزار بدهد که این امر فشار خون آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و به بروز بیماری منجر شود.
دانش پژوهان تاکید دارند باید اهمیت نسبی نویز روزانه و شبانه هواپیما نیز بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.
پژوهشگران تاکید دارند با این حال بیماری‌های ناشی از نویز هواپیما‌ها کمتر از سبک زندگی، سیگار کشیدن و ورزش نکردن و رژیم غذایی نامناسب، چشمگیر هستند. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر