آداب خواستگاری ایرانی

توصیه‌های ایمنی برای خواستگاری!

آیا تا به حال به خواستگاری رفته‌اید؟ اگر رفته باشید مطمئنا با آداب و رسوم آن هم آشنا هستید اما جهت اطلاع دامادهای ناشی مقادیری توصیه ایمنی فراهم شده که در ادامه می‌توان از آنها سر درآورد و به کار بست، بل که سبب شود دختر خانم محترم به جای «بله» به شما «نه» نگوید!
کد خبر: ۶۰۰۲۵۶

عرض می‌کنم که در ابتدا خرید یک جعبه شیرینی (ترجیحا خامه‌ای) و یک دسته گل (که چنانچه در سبد باشد با کلاس‌تر محسوب می‌شود) الزامی است اما جناب آقای داماد، در حین ورود به خانه عروس خانم لازم است شرایطی را در نظر قرار دهید که بعد‌ها مایه سرکوفت خوردنتان نشود. یادتان باشد که بهتر است شما آخرین نفر وارد خانه عروس شوید و کفش‌هایتان را هم جفت کنید.

سعی کنید خیلی عرق نکنید و لزوما سرخ هم نشوید. ضمنا از نگاه کردن به در و دیوار خانه جدا خودداری کنید چون به اندازه کافی وقت برای این کار خواهید داشت.

چنانچه کار به گفت‌و‌گوی دو نفره رسید اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و از تپق زدن پرهیز کنید و در صورت امکان از شرایط آب و هوا و سیاست صحبت نکنید چرا که این مسائل شما را از هدف اصلی بحث دور خواهند کرد.

مواظب باشید تحت هیچ شرایطی انگشتتان را داخل دماغتان نکنید چون این امر جواب بله عروس خانم را به تاخیر خواهد انداخت.

خیلی به بزرگتر‌ها چشمک و اشاره نکنید و بگذارید با خیال راحت در مورد فوتبال و آشپزی و خاطرات سفر به مشهد و... صحبت کنند و وقتی در مورد اصل موضوع صحبت می‌کنند خونسردی خود را حفظ کنید و دائم دستتان را داخل مو‌هایتان نکنید.

دائم به آشپزخانه زل نزنید و منتظر نباشید که عروس خانم به شما چای تعارف کند و شما کنترل دست‌هایتان را در دست بگیرید که مبادا چای روی شلوارتان بریزد چرا که اگر چنین فکری در سر دارید معلوم است که یکی از طرفداران پر و پاقرص سریال‌های ایرانی هستید چون این روز‌ها مد شده به جای عروس خانم شخص دیگری چای را تعارف می‌کند که ممکن است از شانس شما برادر چاق و سبیل کلفت وی این مسوولیت را بر عهده بگیرد.

چنانچه در حین ورود دسته گلی در دست دارید خیلی هول نشوید چون همه عالم و آدم می‌دانند که شما آن گل را برای عروس آورده‌اید پس آن را به دست خود عروس ندهید و ترجیحا به پدر یا برادرش تقدیم کنید.

در حین خوردن چای مراقب سر و صدای چای خوردنتان باشید و از هرگونه هورت کشیدن چای و جویدن قند با صدای فجیع خودداری کنید چون هر آن ممکن است سکوت مهیبی مجلس را فراگیرد و همه نگاه‌ها روی شما زوم شود.

چنانچه خانواده عروس بیش از یک دختر دارند قبلا دختر مورد نظرتان را مشخص کنید در غیر این صورت عواقب بعدی به عهده شخص خاطی خواهد بود.

هنگام لباس پوشیدن بسیار مراقب باشید و توجه لازم را مبذول بدارید، اگر دیر برسید بهتر از این است که اوضاعتان ناجور باشد. چنانچه یک کت و شلوار دارید که مدت هاست آن را نپوشیده‌اید از چند روز قبل آن را پرو کنید تا در چاقی اخیر شما دردسر ساز نشود. کلاً هیچ لباسی را به زور تنتان نکنید اگر شلوار پسرخاله‌تان را قرض گرفته‌اید که ۲ سایز از شما کوچک‌تر است با زور آن را نپوشید چرا که ممکن است وسط خواستگاری شکافته شود و مشکلات عظیمی برایتان ایجاد کند.

در هنگام میوه خوردن هم توصیه می‌شود مانند خوردن چای رفتار کنید و از خوردن میوه‌های صداداری مثل خیار و گوجه سبز خودداری کنید و اگر درست و حسابی بلد نیستید میوه پوست بکنید از پوست کندن پرتقال‌های سفت خودداری کنید چون ممکن است دست و بالتان کثیف شود و پدر عروس خانم فورا دستمال کاغذی را به سمت شما بیاورد و توجه همه به عدم تبحر شما در پوست کندن میوه جلب شود.

اگر پیراهن سفید پوشیده‌اید اصلا مجبور نیستید که انار بخورید و لباستان را کثیف کنید چون این مسائل در مشورت عروس با خانواده‌اش تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

سعی کنید به هیچ وجه اضطراب نداشته باشید چون اضطراب موجب می‌شود که میزان دستشویی رفتن‌های شما افزایش پیدا کند بنابراین جهت خودداری از دستشویی رفتن‌های مکرر قبل از رفتن به خواستگاری آب زیاد و چای ننوشید و اضطراب را هم از خودتان دور کنید!

هیچ‌گاه گرسنه به خواستگاری نروید چون سکوت دسته جمعی در مراسم خواستگاری غیرقابل پیش‌بینی است و هر آن ممکن است صدای قار و قور شکمتان شما را شرمنده خاص و عام کند. همچنین گرسنگی زیاد باعث خواهد شد شما اقدام به پرخوری فراوان کنید و ذهنیت یک داماد شکمو را در خانواده عروس ایجاد کنید.

>> پرشین پرشیا

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
پسر تهرونی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۷
۰
۰
اصلا خوشم نیومد.مخصوصا از اولاش.احتمالا كسی كه اینو نوشته زن بوده!طرز فكرش خیلی عقب افتادس
fekrat
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
۰
۰
اصلا جالب نبود. این حرفا یعنی چی . همین كه استرس نداشته باشی و نرمال رفتار كنی كافیه
مریم
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
۰
۰
نویسنده قطعا یك دختر خانوم جوان بوده. از توضیحات بیشتر پرهیز میكنم.

نیازمندی ها