فهرستی از تقلب​های رایج در خوراکی​‌ها

مواظب باشید: ۱۱ خوردنی غیر استاندارد به جای اصل

برای برخی از افراد، انتخاب برنج باکیفیت ایرانی از انواع تقلبی یا خارجی آن (که اتفاقا در کیسه‌های برنج مرغوب ایرانی عرضه می‌شود) مشکل است. اگر شما هم جزو این افرادید، ممکن است ترفندی که در ادامه مطلب مطرح شده کمکتان کند.
کد خبر: ۵۹۱۲۲۶

صرف نظر از معیارها و نشانه‌های یک برنج مرغوب و با کیفیت؛ کارشناسان معتقدند برنج مرغوب را باید از معتمدین یا مغازه‌ها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کرد اما در میان معیارهای انتخاب برنج مرغوب، دانه بلند بودن آن اهمیت دارد یا طعم، بو و مغذی بودن؟

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- این کارشناسان می‌گویند برنج‌های خارجی به دلیل نوع عرضه آن‌ها به صورت نیم پخت (پاربویل) بیشتر از برخی ارقام داخلی قد می‌شکند اما تنها خاصیت آن‌ها همین است در حالی که برنج مرغوب ضمن برخوردار بودن از اندازه مناسب طعم و بوی بسیار مطبوعی دارند به گونه ای که از هنگام خرید تا پخت می‌توان بوی آن را احساس کرد.

برنج مرغوب و باکیفیت، دانه‌های یکدست و یکرنگی را دارد به گونه‌ای که وقتی آن را در دستان خود قرار ‌دهید نتوانید تفاوت آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهید و رنگ و اندازه دانه‌ها با هم فرقی نکند.

یکی از نشانه‌های تشخیص برنج ایرانی با کیفیت نسبت به دیگر برنج‌ها این است که وقتی دانه‌های برنج را زیر زبان‌ و دندانتان قرار دهید یک طعم خاصی داشته باشد و عطر آن را بتوانید استشمام کنید همان عطری که در شالیزارهای کشور قابل استشمام است.

راه دیگری که می‌توان برنج ایرانی با کیفیت را از انواع بی کیفیت و تقلب تشخیص داد این است که برنج را در داخل دو مشت قرار دهید و نفس گرمی به آن بدمید اگر بوی مطبوع برنج ر احساس کردید این محصول کیفی است.

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ستایش
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۹ - ۱۷ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
نام را بگویید
شاگرد خوب
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
سلام .این بی ادبی است كه در برنج بدمیم .كافیست ده ثانیه برنج را در مشت نگه دارید وسپس آنراببوئید اگر برنج خوبی باشد عطر آنرا حس می كنید.پس نیازی به دمیدن ندارد.سعی گنید همیشه دیگران را حساب كنید در عدل وانصاف .

نیازمندی ها