طرح حمله شیمیایی به کاظمین خنثی شد

نیروهای ارتش عراق با کشف یک کارگاه ساخت هواپیماهای کنترل از راه دور، طرح شبکه تررویستی القاعده برای حمله شیمیایی به کاظمین را خنثی کردند.
کد خبر: ۵۹۰۲۲۵
طرح حمله شیمیایی به کاظمین خنثی شد

خبرنگار شبکه سوریه در بغداد در گزارشی گفت: در حالی که وزارت دادگستری عراق حکم اعدام 17 تروریست از جمله یک تبعه مصری را به اتهام ارتکاب جنایات هولناک علیه ملت عراق اعلام کرد نیروهای عراقی نیز به عملیات انتقام خون شهدا و حمله به مخفیگاه شبکه القاعده ادامه می‌دهد‌.

عملیات پیش دستانه سازمان اطلاعات فرماندهی عملیات دجله به شناسایی کارگاه شبکه القاعده برای ساخت هواپیماهای کنترل از راه دور مجهز  به دوربین‌های جاسوسی منجر شد. چهار فروند هواپیمای آماده حمله به زائران شهر کاظمین در عراق با گاز اعصاب مصادره شد.

از طرف دیگر پلیس استان صلاح الدین و نیروهای اضطراری کرکوک توانستند 76تروریست را از جمله والی تکریت در گروهک موسوم به دولت اسلامی عراق و شام را دستگیر کنند. صلاح متعب حسیبان، عامل حمله شهرستان بعاج نیز دستگیر شد.

وزارت کشور عراق اعلام کرد عملیات انتقام خون شهدا تا پاکسازی این کشور از وجود تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.

سرتیپ سعد من سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق گفت: این عملیات از اول اوت از کمربند بغداد و مناطق اطراف آغاز شده و توافق شده است در همه استان‌ها اجرا شود و همچنان ادامه دارد. تعداد زیادی از افراد تحت تعقیب کیفری و تروریستی دستگیر و ده‌ها مخفیگاه و کارگاه بمب‌گذاری خودروها و ساخت بمب شناسایی شده است.

نیروهای اطلاعاتی فرماندهی دجله توانسته‌اند یکی از فرماندهان ارتش موسوم به ارتش آزاد سوریه و دو تن از دستیارانش را در جنوب کرکوک دستگیر کنند.

تحقیقات اولیه از دستگیرشدگان که از ابتدای ورود از سوریه به عراق تحت تعقیب نیروهای امنیتی عراقی بوده‌اند نشان می‌دهد قصد داشتند با هماهنگی با گروه‌های تروریستی و شبکه قاچاق ازعراق به سوریه سلاح قاچاق کنند. نیروهای امنیتی عراقی در حال تعقیب این شبکه قاچاق هستند.(باشگاه خبرنگاران)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها