jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۸۹۹۶۶ ۲۹ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۵:۱۵

نگهداری غذا در ظرف بزرگ و قرار دادن آن در یخچال، خطر رشد باکتری‌ها را افزایش می‌دهد.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت نیشابور گفت: غذاهای با حجم زیاد را به‌جای اینکه درون ظرفی بزرگ بریزید، داخل چند ظرف کوچک قرار دهید زیرا با این روش سرمای یخچال بسرعت و به‌طور یکنواخت غذا را خنک می‌کند.
نعمت‌الله معروفی افزود: برای چنین غذاهایی اگر از یک ظرف بزرگ استفاده شود، سرمای یخچال به‌طور یکنواخت غذا را خنک نمی‌کند و خطر اینکه باکتری یا هر چیز دیگری در وسط غذا رشد کند، بسیار زیاد است. همچنین در صورتی که از باقیمانده غذا در یخچال نگهداری شده و دوباره استفاده می‌شود نباید فقط به گرم کردن آن اکتفا کرد و حتما باید قبل از مصرف دوباره آن‌ را کاملا حرارت داد.
وی اضافه کرد: برای نگهداری باقیمانده مواد غذایی طبخ شده باید غذای باقیمانده سرد شود، غذای خیلی گرم ابتدا باید مدت ۳۰ دقیقه در حرارت اطاق خنک شده و سپس به یخچال منتقل شود. غذای طبخ شده نیز باید در ظروف پوشش‌دار و کم ارتفاع در یخچال یا فریزر نگهداری شود تا زود سرد شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر