jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۷۹۹۱۷   ۲۵ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۹

چیدمان اتاق خواب مهم است و در هر خانه‌ای باید به آن توجه کرد.اگر اتاق خواب‌های خانه شما مثل بسیاری از خانه‌های دیگر کوچک و جمع و جور است به این موارد دقت کنید.

اتاق خواب همان طور که از نامش پیداست، محل استراحت، آرامش و خوابیدن است. به همین دلیل و به طور معمول اغلب افراد برای چیدمان و تهیه لوازم داخل این اتاق دقت خاصی دارند و تلاش می‌کنند همه این وسایل در کنار هم، فضای آرامی را شکل دهد و به وجود آورد. همه ما پس از گذراندن یک روز سخت و سنگین به اتاق خواب خود پناه می‌بریم؛ جایی که انتظار داریم آرامش را به ما هدیه کند و بتوانیم در این مکان دوست‌داشتنی استراحت کنیم.

 

تختخواب

به خاطر داشته باشید نباید تختخواب در وسط اتاق قرار بگیرد، چرا که با این کار فضا را کوچک‌تر خواهد کرد. بهتر است تختخواب را کنار یکی از دیوارها قرار دهید تا مرکز اتاق اشغال نشود. همچنین نباید روی تخت را با کوسن یا عروسک‌های زیاد شلوغ کنید. البته چند کوسن می‌تواند اتاق را زیباتر کند، اما اگر تعداد کوسن‌ها زیاد شود فضا را شلوغ می‌کند که این روش اتاق‌های کوچک را کوچک‌تر جلوه می‌دهد.

رنگ دیوارها

سعی کنید دیوارها را رنگ روشن بزنید؛ البته بد نیست اگر دوست دارید یکی از دیوارها را رنگ متفاوتی بزنید. حتی اگر فقط یکی از دیوارها رنگ تیره داشته باشد و بقیه دیوارها روشن باشد مشکلی پیش نمی‌آید؛ اما اگر برای تمام دیوارها رنگ‌های تیره یا نسبتا تیره را انتخاب کنید فضایی کوچک و دلگیر خواهید داشت که سخت می‌تواند آرامش را به شما هدیه کند. همچنین می‌توانید روی یکی از دیوارها به جای پوشش رنگ، از طرح چوب استفاده کنید. طرح چوب احساس صمیمیت و گرمای محیط را بیشتر خواهد کرد، البته اگر با بقیه فضای اتاق و وسایل آن همخوانی داشته باشد.

نور اتاق

نور اتاق خواب‌های کوچک را تا می‌توانید زیاد کنید. لوستری را انتخاب کنید که مانع عبور نور نشود، همچنین از لامپ مناسب با اتاق استفاده کنید. حتی برای بیشتر شدن نور می‌توانید منبع‌های نوری را بیشتر کنید. برای مثال آباژوری را روی پاتختی قرار دهید یا از آباژورهای پایه بلند در گوشه اتاق استفاده کنید. یک پرده نازک هم می‌تواند به کمک شما بیاید تا نور اتاق خواب کوچک خود را در روز بیشتر کنید. علت این موضوع استفاده از اتاق خواب برای مطالعه یا دیگر کارهای شخصی در طول روز یا هنگام استراحت شبانگاهی است.

تزئینات دیوار

در اتاق خواب‌های کوچک نباید از تزئینات زیاد استفاده کرد. این نکته شامل دیوارها هم می‌شود. دیوارها را نباید با انواع قاب شلوغ کرد. اگر مایل به چنین کاری هستید، بهتر است فقط از یک قاب استفاده کنید. می‌توانید قاب را بالای تختخواب نصب کنید تا زیبایی آن بیشتر شود. در مورد سایر دیوارکوب‌ها نیز این نکته را به یاد داشته باشید. اما موضوعی که نباید فراموش شود این که خوب است در اتاق خواب‌های کوچک آینه‌ای هم داشته باشیم. آینه فضا را بزرگ‌تر و شادتر نشان خواهد داد. اگر فضای اتاق خیلی کوچک است، می‌توانید روی در کمد اتاق خواب از آینه استفاده کنید. اگر این کار را انجام نداده‌اید حتما امتحانش کنید تا ببینید فضای اتاق تا چه حد دلباز خواهد شد.

کفپوش

در کنار تمام این موارد شما باید به اندازه کفپوش اتاق خواب هم دقت داشته باشید. بهتر است فرش یا موکتی متناسب با فضای اتاق انتخاب کنید، چرا که پوشش‌های بزرگ، فضای شلوغ‌تری ایجاد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر