شرکت تویوتا با ساخت و عرضه کیت‌های آماده، تفکر جدیدی در صنعت خودرو سازی ایجاد کرده است

این اتومبیل را خودتان بسازید!

شرکت بزرگ خودروسازی تویوتا، طرح مفهومی جالبی را در نظر گرفته است که به مشتریان این امکان را می‌دهد بتوانند اتومبیل دلخواهشان را در خانه طراحی کرده و آن را بسازند.
کد خبر: ۵۷۹۷۲۰

در حقیقت، این شرکت همه قطعات این خودرو را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید آنها را به شکل دلخواهتان در کنار هم قرار دهید.

این اتومبیل حداکثر برای سه سرنشین طراحی شده است و بچه‌ها می‌توانند به آسانی با آن رانندگی کرده و لذت رانندگی را تجربه کنند. تویوتا از این اتومبیل که در رده خودروهای مینی قرار می‌گیرد به عنوان یک اتومبیل کاملا سفارشی نام برده است.

این محصول جدید همانند بازی با مکعب‌های ساختمانی، برای کودکان جذاب و سرگرم‌کننده است و فرصتی را فراهم می‌کند تا بچه‌ها در کنار پدر و مادرهایشان همکاری را تجربه کرده و بتوانند اتومبیلی را که ایده‌آل آنهاست، بسازند.

این اتومبیل بسیار جمع و جور و راندن آن هم بسیار ساده است به گونه‌ای که حتی کودکانی که آموزش رانندگی ندیده‌اند هم می‌توانند براحتی کنترل آنها را در دست گیرند. در نمایشگاه اخیر بزرگ اسباب‌بازی که همه ساله در شهر توکیو ژاپن برگزار می‌شود، این خودرو به عنوان یک اسباب‌بازی مدرن و بسیار پیشرفته به نمایش گذاشته شد که نه‌تنها مورد توجه بچه‌ها قرار گرفت، بلکه از سوی بسیاری از والدینی که از کودکی آرزو داشتند یک اسباب‌بازی شبیه یک خودروی واقعی داشته باشند هم بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پدال‌های گاز و ترمز و همچنین صندلی‌های این خودرو قابل تنظیم است به گونه‌ای که والدین هم می‌توانند آن را برانند. در حالی که بچه‌ها روی صندلی جلو، پشت فرمان خودرو می‌نشینند، والدین هم می‌توانند روی صندلی عقب نشسته و در هدایت خودرو به آنها کمک کنند.

بنابراین می‌توان گفت این خودروی اسباب‌بازی که در حقیقت یک خودروی واقعی با ابعاد کوچک‌تر است، می‌تواند یک ابزار مناسب کمک‌آموزشی برای تعلیم رانندگی به کودکان یا حتی بزرگ‌ترها باشد.

این خودرو از هر نظر کاملا شبیه به یک اتومبیل معمولی و مجهز به یک موتور الکتریکی است. پدال‌های گاز، دنده و داشبورد آن نیز با یک تویوتای معمولی هیچ تفاوتی ندارد.

اگرچه در حال حاضر این مدل جدید به عنوان اسباب‌بازی معرفی شده، اما این شرکت امیدوار است در آینده برای حرکت این خودرو در مسیرهای شهری مجوز رفت و آمد بگیرد.

طول اتومبیل اسباب‌بازی تویوتا موسوم به Camatte، حدود دوسوم اتومبیل‌های کوچک معمولی است و بچه‌هایی که قد آنها بلندتر از 120 سانتی‌متر باشد، می‌توانند بدون مواجه شدن با هر گونه محدودیتی با این اتومبیل‌ها رانندگی کنند. والدین این امکان را دارند که حداکثر سرعت حرکت خودرو را نیز تنظیم کنند.

اما اگر بچه‌ها بخواهند سوار این خودرو شده و آن را برانند، هیچ‌گاه سرعت حرکت خودرو به بیش از 70 کیلومتر تجاوز نمی‌کند. البته اگر والدین بخواهند از این اتومبیل استفاده کنند، شرکت سازنده برای آنها امکانی را در نظر گرفته که می‌توانند بدون محدودیت سرعت، اتومبیل برانند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این اتومبیل که شاید بیش از هر ویژگی دیگری مورد توجه آن دسته از بچه‌های تنوع‌طلب قرار گیرد، این است که پس از مدتی می‌توان با سفارش قطعات بدنه خودرو، شکل ظاهری بدنه و رنگ خودرو را تغییر داد؛ امکانی که در اتومبیل‌های واقعی وجود ندارد، اما در این اتومبیل اسباب‌بازی دست‌یافتنی است.

daily mail / مترجم: فرانک فراهانی‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها