jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۸۸۸۴ ۲۴ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۳

چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ چرا گاهی از هم متنفر و گاهی عاشق هم هستیم؟ چرا با هم درگیر می‌شویم؟ آیا توقعاتی که داریم درست است یا نابجا؟ اینها سوالاتی است که اغلب زوج‌های جوان از خود می‌پرسند. البته ریشه‌های این مسائل را باید در روشها و روابط ناصحیح آنها با یکدیگر جست.

 

تحریک‌ها و دو‌بهم‌زنی‌ها

گاهی افراد نزدیک به زن و شوهر به هر دلیل  با حرف‌های غلو شده و ادعاهای گزاف سعی می‌کنند زنی را نسبت به شوهرش متوقع و یا در شوهر حالت تنوع و فزون‌خواهی پدید آورند؛ مثلا به زن می‌گویند تو از همسرت سر هستی و با زیبایی که داری می‌توانستی موقعیت‌های بهتری پیدا کنی و... که سبب اختلاف می‌شود.

وعده‌های پوشالی

این را دیگر نمی‌شود به گردن کسی انداخت. گاهی اوقات وعده‌های قبلی دروغ از آب درمی‌‌آید و باعث بهانه‌گیری از یکدیگر می‌شود. باید یادآور شد وعده‌های پوچ و دروغین همه آنچه را که محکم به نظر می‌رسد پاره می‌کند و معلوم نیست که بتوانند راحت در کنار هم زندگی کنند.

دردآشنا نبودن‌

همسری را در نظر آورید که بیمار و دلتنگ است. توقع دارد شریک زندگی‌اش درکنار او بنشیند و به درددل‌هایش گوش دهد و محبت خود را نثار او کند، غافل از این‌که همسرش گرفتاری‌ها و مشغولیت‌های زیادی دارد و درست یا نادرست به این کارها نمی‌رسد. پس همسر متوقع، کینه او را به دل می‌گیرد و منتظر فرصتی برای درگیری است.

آزمون فداکاری

همسر جوانی می‌خواهد بداند که شریک زندگی او تا چه حد برایش ارزش و اعتبار قائل است و توقعی را مطرح می‌کند که اگر همسرش نتواند از عهده بر‌آید بی‌محبت و شایسته دعوا قلمداد می‌شود.

زندگی در دو دنیای متفاوت

گاهی زوجین به دلیل عدم تناسب سنی یا فرهنگی در دو دنیای متفاوت به سر می‌برند و توقعاتی که از هم دارند برآورده نمی‌شود. خودخواهی و خودرایی و خستگی شغلی و ناتوانی در دلجویی و قدردانی از یکدیگر از دیگر عوامل بسیاری از تنش‌های خانوادگی است.

>> جام جم/ چاردیواری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر