jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۷۴۵۵   ۱۶ تير ۱۳۹۲  |  ۲۳:۰۸

یکی از متهمان در تعقیب و گریز پلیس دستگیر و به ده‌ها فقره سرقت به این شیوه اعتراف کرد

پرسیدن نشانی، شگرد دزد‌های گردنبندقاپ

متهم دستگیرشده با اعتراف به سرقت‌های خشن گفته، در صورت مقاومت زنان، آنها را با چاقو زخمی می‌کرد.

دو مرد که به بهانه پرسیدن نشانی منازل از زن‌ها در خیابان‌های خلوت شهرک اندیشه و شهریار، به آنها حمله و طلایشان را سرقت می‌کردند، از سوی پلیس تحت تعقیب قرار گرفتند و یکی از آنها دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش زنی با حضور در کلانتری اندیشه در غرب استان تهران از دو مرد به اتهام سرقت گردنبند طلایش شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد وی روز حادثه در حال بازگشت به خانه‌اش بوده که دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با تهدید چاقو گردنبند طلایش را که چند میلیون تومان ارزش داشته، دزدیده و متواری شده‌اند.

با چهره‌نگاری رایانه‌ای از دو سارق فراری، جستجو برای دستگیری آنها ادامه یافت تا این‌که چند زن جوان و سالخورده نیز در مرکز پلیس از دو مرد جوان به اتهام سرقت طلاهایشان شکایت کردند.

حمله بیرحمانه دزدها به زنان

در تحقیق از این افراد معلوم شد، سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت در خیابان به آنها حمله و گردنبند طلایشان را سرقت کرده‌اند. در مواردی نیز مردی به بهانه پرسیدن نشانی منزلی، به در خانه‌شان آمده با چاقو آنها را تهدید و گردنبند طلایشان را دزدیده و در صورت مقاومت، آنها را از ناحیه گردن زخمی کرده است. ماموران در بررسی تصاویر رایانه‌ای متهمان فراری متوجه شدند این تصاویر به همان دو مردی که پلیس در تعقیبشان است، شباهت دارد.

دستگیری یکی از سارقان و نجات مالباخته

تحقیق در این باره ادامه داشت تا این‌که روز‌های پایانی هفته گذشته ماموران کلانتری اندیشه هنگام گشتزنی در شهر با شنیدن صدای زنی که درخواست کمک می‌کرد، متوجه شدند دو مرد که سرنشینان یک موتورسیکلت هستند، به یک زن حمله کرده و قصد سرقت گردنبند طلایش را دارند.

ماموران با اخطار به سارقان از آنها خواستند زن جوان را رها کنند، اما سارقان بدون توجه به این هشدارها، گردنبند طلای زن رهگذر را سرقت و فرار کردند. در پی این حادثه ماموران، سارقان را تعقیب و یکی از آنها را دستگیر کردند و دیگری موفق به فرار شد.

شناسایی سارق از سوی مالباخته‌ها

متهم به مرکز پلیس غرب استان تهران منتقل شد و با احضار مالباخته‌ها به این مرکز پلیس، آنها در مواجهه حضوری با متهم، او را به عنوان یکی از دو سارق گردنبند طلایشان شناسایی کردند.

متهم این بار به گردنبندقاپی در شهریار و شهرک اندیشه با همدستی دوستش اعتراف کرد.

متهم سابقه‌دار از دزدی‌هایش گفت

مرد سارق با اشاره به نحوه دزدی‌هایشان گفت: به اتهام سرقت و کیف‌قاپی زندانی بودم و پس از آزادی، سرقت‌هایم را از سر گرفتم؛ به طوری که من و همدستم با موتورسیکلتی که در اختیار داشتیم، زنان را در خیابان شناسایی و تعقیب می‌کردیم و در محله‌های خلوت با حمله‌ور شدن به آنها، گردنبند طلایشان را سرقت و در صورت مقاومت، با چاقو آنها را زخمی می‌کردیم.

متهم یادآور شد: به بهانه پرسیدن نشانی به در منازل مردم می‌رفتیم و وقتی خانم‌ها از خانه خارج می‌شدند، گردنبند طلایشان را سرقت و فرار می‌کردیم. در چند مورد دزدی به این شیوه، مالباخته‌ها را بشدت کتک زده و قصد خفه کردن آنها را داشتیم. برخی از سرقت‌ها را من و تعدادی را همدست فراری‌ام انجام می‌داد و در تعدادی از دزدی‌ها نیز با هم همدست بودیم.

بنابراین گزارش، با اعتراف متهم به سرقت طلای بانوان، از سوی بازپرس برجسته، رئیس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران، برای متهم قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری همدست فراری متهم ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر