jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۷۶۸۶۷ ۱۵ تير ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۱

در فصول گرم سال مردم معمولاً از بروز لکه‌های تیره بر سطح پوست خود شکایت دارند اما با رعایت راهکار‌هایی می‌توان از ایجاد آن‌ها جلوگیری نمود.

 

یکی از اصلیترین دلایل بروز لکه‌های تیره بر سطح پوست دوری از تماس مستقیم با نور خورشید به ویژه در ساعات اوج تابش خورشید است (بهترین زمان برای بهره گیری از نور خورشید در هنگام طلوع آن است). 
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند نور مستقیم خورشید تولید ملانین در پوست می‌کند که این ملانین سبب تولید لکه‌های تیره می‌شود. از دیگر عوامل بروز لکه‌های تیره، کمبود ویتامین‌های ضروری بدن مانند A، C، E است زیرا این ویتامین‌ها سطح پوست را از سلول‌های مرده پاک می‌کنند. 
پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که دچار این مشکل شده‌اند پس از مراجعه به پزشک در کنار مصرف دارو‌ها و محلول‌های موضعی که اغلب حالت لایه بردار دارند، از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنند. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، از دیگر وسایل ضروری در فصول گرم سال عینک آفتابی، کلاه و دستکش است تا بدن کمترین صدمه را در اثر تابش نور خورشید ببیند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر