jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۷۲۳۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۱

اصولاً بعد از طلاق، فرزندان در هر رنج سنی که باشند دچار فشار روانی می‌شوند بنابراین والدین باید نحوه رفتار با این کودکان را به بهترین شکل ممکن بیاموزند.

 

 
شهاب اکبریان، روان‌شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می‌گوید: نحوه رفتار والدین با فرزندان طلاق بستگی به مقطع سنی (خردسال، نوجوان یا جوان) فرد و درک او از واقعیت دارد و والدین در شرف جدایی یا بعد از طلاق باید فرزند خود را برای شکل جدید زندگی آماده کنند و اختلاف بین خود را به فرزندان خود ربط ندهند.
این روان‌شناس می‌افزاید: والدین در اوج اختلافی که با یکدیگر دارند باید به هنگام رویارویی با فرزندشان مشکلات را فراموش کنند و نقش پدر و مادری خود را بخوبی انجام دهند. کمبود عاطفی و عدم حمایت از بچه‌های طلاق از مشکلات شایع بین آنهاست که والدین باید نسبت به قبل توجه بیشتری به آن داشته باشند.
>> باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر