jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۷۲۳۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۱

اصولاً بعد از طلاق، فرزندان در هر رنج سنی که باشند دچار فشار روانی می‌شوند بنابراین والدین باید نحوه رفتار با این کودکان را به بهترین شکل ممکن بیاموزند.

 

 
شهاب اکبریان، روان‌شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می‌گوید: نحوه رفتار والدین با فرزندان طلاق بستگی به مقطع سنی (خردسال، نوجوان یا جوان) فرد و درک او از واقعیت دارد و والدین در شرف جدایی یا بعد از طلاق باید فرزند خود را برای شکل جدید زندگی آماده کنند و اختلاف بین خود را به فرزندان خود ربط ندهند.
این روان‌شناس می‌افزاید: والدین در اوج اختلافی که با یکدیگر دارند باید به هنگام رویارویی با فرزندشان مشکلات را فراموش کنند و نقش پدر و مادری خود را بخوبی انجام دهند. کمبود عاطفی و عدم حمایت از بچه‌های طلاق از مشکلات شایع بین آنهاست که والدین باید نسبت به قبل توجه بیشتری به آن داشته باشند.
>> باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر