jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۹۵۰۹   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۸

گرم‌شدن زودتر هوا در چهارمحال و بختیاری موجب رویش سریع کرفس کوهی در دامنه‌های زردکوه شده است و این گیاه با ارزش اکنون با قیمت بالا در این استان به فروش می‌رسد.

کرفس کوهی با نام محلی کلوس از خانواده چتریان گیاهی خودروست که ریشه عمودی، نازک و ساقه علفی توخالی و یک متر ارتفاع دارد. برگ‌ها از نظر ظاهری دارای بریدگی‌های عمیق و مرکب از چند برگچه است و دوره رویش آن از هفته آخر اسفند شروع و تا اول خرداد ادامه دارد. یکی از فروشندگان کرفس در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: استقبال مردم از خرید کرفس خوب بوده است و ما از فروش‌مان راضی هستیم.

وی افزود: این کرفس کوهی خواص بسیار زیادی دارد و مردم این استان، کرفس را همراه با غذا میل می‌کنند. از سوی دیگر، عطر و بوی کرفس کوهی را هیچ‌ گیاهی ندارد و همین امر موجب معروف شدن کرفس کوهی و مصرف بالای آن از سوی اهالی این استان‌شده است.

این فروشنده کرفس تاکید کرد: قیمت کرفس براساس تازه بودن آن مشخص می‌شود و کرفس تازه و مرغوب کیلویی 50 هزار تومان و بیشتر به فروش می‌رسد؛ اما قیمت کرفسی که چند روز مانده و کمی پژمرده شده باشد، کیلویی 35 تا 45 هزار تومان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر