jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۷۵۸۵   ۱۶ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۸:۲۹

به گفته یک متخصص ارتوپدی، انجام کارهای مربوط به خانه تکانی پایان سال را باید در روزهای مختلف تقسیم‌بندی کرد و برای جلوگیری از فشار بیش از حد به مهره‌های بدن، از انجام تمام کارها در ساعات محدود خودداری کرد.

دکتر مرتضی صائب در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که نحوه صحیح بلندکردن اجسام سنگین، مهم‌ترین نکته‌ای است که در زمان خانه تکانی باید رعایت شود، گفت: بیشتر زنان ایرانی در طول سال ورزش نمی‌کنند و در ماه پایانی سال با انجام خانه تکانی فشار زیادی را به خود وارد می‌کنند. به این علت افراد باید دقت داشته باشند هنگام کارها و بخصوص هنگام بلندکردن وسایل سنگین مانند فرش به مهره‌های خود فشار وارد نکنند.

صائب افزود: برای بلندکردن اجسام سنگین بهتر است آنها را به کمک چند نفر بلند کرده یا در غیر این صورت فرد باید روی زانو بنشیند و سپس وسیله سنگین را به کمک زانوهایش بلند کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر