jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۲۱۹۹۹   ۲۲ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۲:۵۸

قیمت بلیط قطارهای بین شهری از روز گذشته در سوییس افزایش یافته است. پیش بینی می شود روند صعودی قیمت بلیط قطارها همچنان ادامه داشته باشد.

 این افزایش شامل 5.2 درصد بوده است. این امر باعث خشم مسافرین همیشگی SBB شده است. کسانی که از کارت مدت دار یا نیم بها استفاده می کنند بایستی هشت درصد اضافه بپردازند.

سیاستمداران دست راستی خواستار آن هستند که مسافرین در آینده بیشتر کرایه پرداخت کنند.

 سیستم حمل و نقل ریلی در سوییس یارانه های زیادی دریافت می کند و فقط سه میلیارد فرانک یعنی نیمی از هزینه ها از محل فروش بلیط های قطار بدست می آید و مابقی از محل پول های مالیات دهندگان تامین می شود.

برخی از مالیات دهندگان که از سیستم قطارهای بین شهری استفاده نمی کنند ولی ناگزیز هستند که مالیات مربوطه را بپردازند هوادار افزایش قیمت بلیط بوده و آن را عادلانه می دانند.

مارکوس هوتر از حزب لیبرال دمکرات و رییس کمیسیون حمل و نقل مجلس شورای ملی می گوید «SBB» بایستی حداقل شصت درصد از هزینه های خودش را تامین نماید.

منبع خبر: روزنامه آلمانی زبان 20Minuten 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر