یک فرمانده نیروی دریایی سپاه مطرح کرد

شرط عبور از تنگه هرمز

دریادار تنگسیری با بیان اینکه تا زمانی که ایران از تنگه هرمز استفاده می‌کند عبور برای دیگران نیز آزاد است، گفت: از زمانی که مسئولیت تنگه هرمز و خلیج فارس به سپاه واگذار شده، مسیر عبور شناورهای نظامی بیگانه نیز به سمت سواحل جنوبی خلیج فارس تغییر پیدا کرده است.
کد خبر: ۴۸۹۵۹۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه یک‌شنبه شب در حاشیه یادمان نخستین سفر مقام معظم رهبری به این شهر اظهار داشت: دشمنان مدام این را مطرح می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد تنگه هرمز را ببندد و ما می‌گوییم که عقل سلیم این را نمی‌گوید که تا زمانی که ایران دارد از تنگه هرمز استفاده می‌کند آن را ببندد.

وی در عین حال افزود: اما این بدان معنا نیست که کنترل هوشمند تنگه را کنار بگذاریم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: حضور ما در تنگه وجود دارد و در شرایطی که ما نتوانیم از آن عبور کنیم اجازه تردد کسی را نخواهیم داد.

دریادار تنگسیری اظهار داشت: از زمانی که سپاه در تنگه هرمز مستقر و مسئولیت کامل آب‌های خلیج فارس را برعهده گرفته است، ناوها و شناورهای عبوری از تنگه مسیر خود را به سمت ساحل جنوبی خلیج فارس پس از گذر از تنگه تغییر داده‌اند به نحوی که هر شناور نظامی که می‌خواهد وارد خلیج فارس شود خود را به ساحل جنوبی خلیج فارس می‌چسباند و وارد منطقه می‌شود که این امر نشان از اقتدار ایران دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به بندرعباس طی سال گذشته و حضور ایشان در مناطق دریایی سپاه و ارتش افزود: توسعه بیمارستان‌های سپاه و ارتش در شهرهایی همانند بندرعباس و بوشهر با هدف استفاده عموم و پرسنل و احداث منازل سازمانی و توسعه نیروی انسانی از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری با هدف تقویت نیروی دفاعی و نظامی کشور در حوزه دریایی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها