jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۸۷۰۸۶   ۲۳ تير ۱۳۹۱  |  ۱۶:۲۵

دستگیری قاتل توسط فرزندان خود

مرگ زن در شعله های آتش همسر

مرد شیشه ای که در جنایتی هولناک همسرش را به آتش کشیده بود از سوی فرزندان خود دستگیر شد.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 13 هفتم خرداد ماه  از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش سوزی در طبقه همکف یک ساختمان چهار طبقه واقع در خیابان سپیده شمالی ـ کوچه حمیدیان به کلانتری153شهرک ولیعصر اعلام شد که با حضور مأموران و انجام بررسی های اولیه مشخص گردید فردی به هویت «عباس.الف» 53 ساله به علت اعتیاد و مصرف شیشه و توهم ناشی از آن اقدام به آتش زدن منزلش با بنزین کرده که در نتیجه آن، همسر وی به هویت «هاجر.ن» 44 ساله با وجود انتقال به بیمارستان شهدای یافت آباد، به علت شدت عوارض ناشی از سوختگی فوت می کند.

با تشکیل پرونده با موضوع قتل عمد، پرونده با صدور عدم صلاحیت رسیدگی از دادسرای یافت آباد به دادسرای امور جنایی ارجاع و به دستور آقای قریشی زاده، بازپرس شعبه دوم ویژه قتل دادسرای امور جنایی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات کارآگاهان اداره دهم نشان داد که «عباس.الف» پس از اقدام به آتش زدن خانه، از خانه خارج و از آن زمان متواری شده و متوفی نیز در زمان انجام اقدامات درمانی در داخل بیمارستان، صراحتا به مأموران و فرزندانش عنوان داشته است که توسط «عباس.الف» و بوسیله پاشیده شدن بنزین در داخل آشپزخانه، در حین تهیه غذا، دچار حریق و سوختگی شده است.

با آغاز اقدامات پلیسی جهت دستگیری متهم، کارآگاهان اداره دهم در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که متهم پس از اقدام به آتش زدن خانه خود از تهران متواری شده و طی این مدت نیز، هر بار مدت کوتاهی را در یکی از شهرها و مناطق کشور سپری کرده و در حال حاضر نیز بلامکان می باشد.

19 خرداد ماه سال جاری فرزندان متهم پس از مراجعه به خانه متوجه حضور پدرشان در داخل خانه می شوند که با بستن درب های خانه مانع از فرار دوباره وی شده و بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به پلیس اطلاع می دهند که با حضور مأموران کلانتری 153 ولی عصر در محل، متهم دستگیر و در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می گیرد. 

اعترافات متهم

در حالیکه با وجود دلایل و مدارک موجود در پرونده و همچنین اظهارات متوفی به مأموران و فرزندانش در خصوص آتش زدن خانه توسط متهم، «عباس.الف» در اظهارات اولیه خودمنکر هرگونه حریق عمدی شده بود که نهایتا لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف به قتل همسر خود،در خصوص انگیزه اش از ارتکاب جنایت به کارآگاهان اظهارداشت: حدود هشت سال پیش با همسرم اختلاف داشتم و حتی در طی این مدت سه بار حکم طلاق گرفته بودیم.

متهم در ادامه اعترافات خود و در خصوص نحوه به آتش کشیدن خانه و همسرش نیز به کارآگاهان افزود: روز حادثه در حالیکه همسرم در داخل آشپزخانه در حال تهیه غذا بود ، به پارکینگ خانه رفته و مقداری از بنزینی را که همیشه در داخل پارکینگ ـ به منظور رقیق کردن رنگ های ساختمانی ـ نگهداری می کردم برداشته و مجددا به داخل خانه بازگشتم و در حالیکه همچنان همسرم در داخل آشپزخانه حضور داشت، در مقابل درب ورودی آشپزخانه ایستاده و بنزین را بر روی اجاق گاز و لباس های همسرم ریخته و به سرعت از خانه خارج شدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر، افزود:با وجود اعترافات صریح متهم در خصوص داشتن اختلافات شدید با همسرش و عنوان این موضوع به عنوان انگیزه اصلی ارتکاب جنایت، ادامه تحقیقات انجام شده و دیگر اظهارات متهم نشان می دهد که وی به علت شدت مصرف موادمخدر، در طی این مدت دائما در این تصور بوده است که اعضای خانواده اش در حال خیانت کردن به وی هستند و همین موضوع باعث ایجاد اختلافات میان متهم و اعضای خانواده اش، بویژه با همسرش، گردیده است.

سرهنگ کارآگاه  آریا حاجی زاده اظهارداشت: با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده در خصوص ارتکاب جنایت و همچنین اعترافات صریح متهم، دستور بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم نیز جهت انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر