jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۶۵۰۸۲   ۱۹ فروردين ۱۳۹۱  |  ۱۶:۴۷

سرکلانتر ششم پلیس پایتخت از متلاشی شدن یک باند سارقان زورگیر که به جعل اسناد دولتی نیز می پرداختند، خبر داد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ عباس دانشجو گفت: ماموران کلانتری 114 «غیاثی» با کسب چندین مورد گزارشات مردمی مبنی بر زورگیری از آنها در منطقه مذکور و انجام یک سری کنترل های نامحسوس موفق به شناسایی سارقان و مخفیگاه آنها طی چند روز گذشته در این منطقه شدند.

وی افزود: در این رابطه، ماموران ضمن کسب مجوز قضایی در مراجعه به پاتوق متهمان دو نفر به نام های «هادی» و «رضا» را به طور ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ دانشجو اضافه کرد: در بازرسی از محل مذکور تعدادی اسناد مسروقه خودرو ، پاسپورت و یک قبضه قمه کشف و ضبط شد.

سر کلانتر ششم گفت: ضمن شناسایی مالباخته و دعوت وی به کلانتری، او در مواجهه حضوری با سارقان، آنها را مورد شناسایی قرار داده و گفت چند وقت پیش توسط این افراد در خیابان «تهران نو» با استفاده از قمه مورد زورگیری قرار گرفته و مقداری زیادی چک اشخاص، اسناد و مدارک مالکیت منزل، مغازه و گوشی موبایل و پول نقدش به سرقت رفته و در این خصوص پرونده ای در پایگاه سوم آگاهی دارد.

وی اظهارداشت: متهمان در بازجویی های به عمل آمده در حالیکه ابتدا منکر ارتکاب هر گونه جرمی می شدند ولیکن سرانجام لب به اعتراف گشوده و به 15 فقره سرقت به شیوه مذکور اقرار کردند.

سرهنگ دانشجو با اشاره به شناسایی چهار نفر از مالباختگان، گفت: متهمان در ادامه اعترافاتشان اقرار کردند که اموال مسروقه را به «حمید» و «غلامرضا» می فروختند در این راستا افراد مذکور طی یک قرار صوری دستگیر شدند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو خریداران اموال مسروقه تعداد زیادی اسناد و مدارک جعلی از جمله سند مالکیت، وکالت نامه محضری، استعلام املاک مختلف از ثبت و اسناد بصورت سفید و خام کشف و ضبط شد.

سرهنگ دانشجو اضافه کرد: مالخران دستگیر شده در بازجویی به عمل آمده اقرار کردند پس از خرید اسناد مسروقه از جمله سند، چک و اوراق بهادار آنها را به شخص جاعلی با نام مستعار «دکتر» می فروختند و او نیز با پاک نمودن مندرجات آنان اقدام به فروش اسناد به افراد کلاهبردار می کرده است و اکنون نیز با وی در منزلی در همان حوالی قرار ملاقات دارند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در این خصوص طی یک عملیات حرفه ای پلیسی دکتر به همراه فرد دیگری به نام «تورج» در منزلش حین جعل چند جلد گواهینامه رانندگی و همچنین پاک کردن دو جلد سند مالکیت به همرا مقدار زیادی اسناد جعلی منجمله وکالت نامه های بلاعزل کپی مدارک هویتی اشخاص مختلف، دو قطعه مهر جعلی ارگان های دولتی و آلات و ادوات جعل (کامپیوتر، پرینتر رنگی ، جوهرهای مختلف و کاغذهای مربوطه و همچنین تعداد زیادی اسناد و چک مسروقه)دستگیر شد.

سرکلانتر ششم پلیس تهران با اشاره به اقرار متهمان به چندین مورد کلاهبرداری و جعل سند از تحویل دستگیر شدگان به مراجع ذی صلاح جهت سیر مراحل قانونی پرونده شان خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر