jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۲۰۷۹۲ ۱۵ مرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

به گفته یک متخصص مغز و اعصاب، مصرف گوشت‌ ماهی می‌تواند از ابتلا به سکته مغزی پیشگیری کند. دکتر کیوان قسامی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سکته مغزی یک آسیب حاد مربوط به سیستم عصبی است که در آن، جریان تامین‌کننده مواد مغذی و اکسیژن قطع و در نتیجه عملکرد ناحیه آسیب دیده مختل می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود از گوشت مرغ و بویژه گوشت ماهی به جای گوشت قرمز استفاده شود، چون این دسته از پروتئین‌ها و خصوصا گوشت ماهی اثرات پیشگیری در حملات سکته مغزی دارند.

وی با تاکید بر این‌که استفاده نکردن از نمک و گوشت قرمز از اهمیت ویژه‌ای در پیشگیری از سکته مغزی برخوردار است، بیان کرد: مهم‌ترین عواملی که سکته مغزی را تشدید می‌کند فشارخون و چربی بالا، دیابت، چاقی و استعمال سیگار است. به همین دلیل، افرادی که به این بیماری‌ها مبتلا هستند باید بیشتر از هر شخص دیگری مراقب باشند و از غذاهای پرچرب و پر‌نمک بپرهیزند و از میوه‌ها و سبزی‌های تازه که منبع غنی آنتی‌اکسیدان‌ها به حساب می‌آیند به وفور استفاده کنند.

دکتر قسامی در خصوص روزه‌داری در بیماران دچار سکته مغزی، تصریح کرد: در بیمارانی که دچار سکته مغزی هستند، در صورتی که دیابت، فشار و چربی خون بیمار کنترل شود و وضعیت جسمی مناسبی داشته باشد،روزه‌داری می‌تواند حتی مفید هم باشد.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: در افرادی که وضعیت جسمی آنان مناسب نیست و سکته مغزی باعث ناتوانی شدید بیمار شده باشد یا فشار خون و دیابت وی بخوبی کنترل نمی‌شود، روزه‌داری توصیه نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر