jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۳۹۲۲۷۱   ۰۳ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۲:۱۳

میشل پلاتینی روز سه شنبه در انتخاباتی که با حضور سپ بلاتر رییس فیفا و محمد بن همام رییس کنفدراسیون آسیا انجام شد، بار دیگر برای چهار سال به ریاست اتحادیه فوتبال اروپا ' یوفا'برگزیده شد .

به نقل از پایگاه فاکس ساکر، پس از آنکه در کنگره یوفا اعلام شد پلاتینی چهار سال دیگر رییس این اتحادیه است شرکت کنندگان در این همایش به شدت او را تشویق کردند.

 پلاتینی که صدایش می لرزید به حاضران در کنگره یوفا، گفت: فکر می کردم دیگر آنقدر جوان نیستم که احساساتی باشم اما ظاهرا کنترل احساسات ، غیرممکن است.

 سپ بلاتر رییس یوفا و بن همام رقیب او در انتخابات آتی فیفا نیز شاهد واگذاری پست ریاست یوفا از سوی 53 کشور عضو به ''میشل پلاتینی'' بودند.

 یکی از دستاوردهای پلاتینی در نخستین دوره ریاست خود بر یوفا سازماندهی لیگ قهرمان اروپاست. او مسابقات مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا را راه اندازی کرد تا تیم های کشورهای کوچک هم بتوانند به مراحل نهایی رقابت ها راه یابند.

 پلاتینی همچنین قانون '' پرداخت منصفانه'' وضع کرد که پرداخت دستمزد به بازیکنان فوتبال بویژه در باشگاه های مطرح و بزرگ اروپا را منسجم و دارای نظم خواهد کرد. تخطی از این قانون ، تنبیه شدید اتحادیه فوتبال اروپا را برای باشگاهها به همراه خواهد داشت.

 اسطوره فوتبال فرانسه که خود را یک '' بازیکن رومانتیک فوتبال'' توصیف می کند در سخنرانی اش پس از آغاز دومین دوره ریاست بر یوفا ''‌از همه قهرمانان و اسطوره های زندگیش'' که بدون آنها لحظات غرور آفرین رقم نمی خورد ، قدردانی کرد و از بکن باوئر، کرایف و زیدان نام برد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها