jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۸۵۰۹۷   ۲۳ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۰۵

کلاهبرداری 380میلیون تومانی

نماینده اجنه‌ها‌ دستگیر شدند

زن و مردی که با شیوه رمالی و دعانویسی از یک خانواده، 380 میلیون تومان کلاهبرداری کردند؛ توسط ماموران پلیس آگاهی مازندران شناسائی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، در پی مراجعه فردی به پلیس آگاهی شهرستان ساری، مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط زن و شوهری رمال و دعانویس، ماموران وارد عمل شده و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

این گزارش حاکی است، مالباخته در اظهارات خود به پلیس گفت که دونفر به نام‌های ارشاک و فاطمه مرد و زنی که خود را بعنوان نماینده یکی از علما و مرتبط با ملائکه و جن‌ها معرفی کرده بودند، پس از مدت زیادی رفت و آمد به منزل ما و جلب اعتماد خانواده‌ام با آشنائی کامل از ویژگی‌های روحی، رفتاری واعتقادی من وهمسرم و شناسائی اموال منقول و غیرمنقول به بهانه‌های مختلف از جمله حل مشکل روحی فرزندانم و دریافت خمس و زکات در سه مرحله مجموعاً 380 میلیون تومان کلاهبرداری کردند.

بر پایه این گزارش، ماموران با استفاده از شگردهای پلیسی و انتظامی با شناسائی این افراد و مخفیگاه آنان، در یک اقدام سریع و غافلگیرانه موفق شدند، با هماهنگی مقام قضائی هر دو متهم را دستگیر کنند.

درادامه، متهمان در بازجوئی‌های فنی پلیس و تحقیقات تکمیلی به بزه انتسابی اعتراف و اظهار کردد که صرفاً از همین خانواده کلاهبرداری کرده و مبالغ دریافتی را برای خرید آپارتمان، زمین، املاک و هزینه‌های شخصی صرف کردند.

متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دستور مقام قضائی با قرار 400 میلیون تومان وثیقه روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر