jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۳۹۱۲   ۱۴ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۶:۰۰

اگرچه ممکن است روش‌های مختلفی برای تهیه جعبه‌های کاغذی وجود داشته باشد، اما این جعبه‌ها که از آنها به عنوان جعبه‌های مازو (Masu)‌ نام برده می‌شود یکی از متداول‌ترین جعبه‌هایی هستند که به روش اوریگامی ساخته می‌شوند.

1 ـ کاغذ را به صورت افقی و عمودی از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و تا بزنید تا خط‌هایی مشابه آنچه در شکل می‌بینید، در سطح آن ایجاد شود.

2 ـ چهارگوشه کاغذ را مطابق آنچه در شکل می‌بینید به طرف نقطه مرکزی کاغذ تا بزنید.

3 ـ قسمت بالایی و پایینی این مربع را به طرف خط میانی کاغذ تا بزنید و سپس آن را باز کنید تا خطوط تا در محل خط‌چین‌هایی که در شکل می‌بینید ایجاد شود.

4 ـ دو قسمت مثلثی شکل بالا و پایین شکل را باز کنید.

5 ـ دو گوشه کناری شکل را به طرف نقطه مرکزی شکل تا بزنید.

6 ـ مطابق آنچه در شکل می‌بینید، گوشه بالایی شکل را از محل خط‌چین مشخص شده به طرف پایین تا زده و دوباره آن را باز کنید.

7 ـ مانند مرحله قبلی، گوشه بالایی شکل را در جهت مخالف تا زده و دوباره‌ آن را باز کنید تا در بالای شکل دوخط تای مورب داشته باشید.

8 ـ در این مرحله باید مراحل 6 و 7 را برای قسمت پایین شکل هم تکرار کنید تا در نهایت 4 خط تای جدید در بالا و پایین شکل (در محل خط‌چین‌های مشخص‌شده در تصویر)‌ داشته باشید.

9 ـ از یک انتهای شکل، این شکل را در محل خطوط تای ایجاد شده روی کاغذ از هم باز کنید. به این ترتیب قسمت بالای کاغذ در جهت عمودی قرار خواهد گرفت.

10 ـ قسمت بالای شکل را به طرف داخل تا بزنید.

11 ـ مراحل 9 و 10 را در قسمت مقابل تکرار کنید و به این ترتیب ساخت این جعبه به پایان خواهد رسید. اگر می‌خواهید برای این جعبه یک در بسازید می‌توانید از همین روش برای ساخت آن استفاده کنید، البته باید کاغذی را که برای ساخت در انتخاب می‌کند کمی بزر‌گ‌تر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر