کد خبر: ۳۸۰۷۸۴

اگر از بوی سیگار بدتان می‌آید، برای این‌که بوی سیگار در خانه شما نماند می‌توانید یک کاسه سرکه در گوشه‌ای از اتاق بگذارید و در ته جا سیگاری مقداری جوش شیرین بریزید.

وقتی عطرتان تمام می‌شود شیشه خالی آن را دور نیندازید. می‌توانید برای خوشبو شدن کمدتان شیشه‌های خالی عطر را در کمد لباس‌ها بگذارید.

حبوبات را حتماً قبل از پختن خیس کنید تا زودتر پخته شود. همچنین هیچ وقت موقع پختن حبوبات به آن نمک نزنید، چون این کار باعث می‌شود دیرتر بپزد. اگر آب حبوبات کم است، آب سرد روی آن نریزید. به جای اینکار بگذارید آب جوش بیاید بعد به اندازه کافی آب به آن اضافه کنید. اگر پس از چند ساعت حبوبات شما باز هم پخته نشد، مقدار کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید تا بپزد.

شکرک زدن عسل به دلیل تقلبی بودن آن نیست. اگر عسل شما شکرک زد، ظرف عسل را در ظرف دیگری که آب درون آن است بگذارید و روی شعله کم اجاق گاز قرار دهید. با این کار شکرک عسل کم‌کم از بین می‌رود. البته دقت کنید در ظرف عسل محکم بسته شده باشد تا آب وارد آن نشود.

اگر برنج شما آفت زد، آن‌را برای مدت چند ساعت در هوای آزاد و در جایی که سایه باشد بگذارید. با این کار آفت آن از بین می‌رود. سپس برنج را در گونی ریخته و لابه‌لای آنرا نمک یا گلپر درسته بریزید و در جایی خشک و خنک نگهداری کنید.

برای این‌که سیب‌زمینی‌ها سبز نشود، آنها را در کیسه‌ای بریزید و دور از نور نگهدارید.

برای این‌که رب گوجه فرنگی شما کپک نزند، می‌توانید روی آن را مقداری روغن بریزید.

‌اگر بوی مواد غذایی و چربی در سفره شما باقی ماند، آنرا با دستمال آغشته به سرکه پاک کنید ودر صورت شستشو سفره را در آفتاب پهن کنید تا بوی آن از بین برود.

برای این‌که پرهای ریز از روبالشی بیرون نیاید، بهتر است روی آستر رو بالشی یک تکه صابون عطری خشک بمالید و آنگاه داخل آن را پر بریزید. با انجام این کار دیگر پر از آن بیرون نمی‌آید.

اگر سوراخ‌های دوش حمام یا دوش دستی آشپزخانه گرفته و آب به راحتی از آن بیرون نمی‌آید، می‌توانید دوش را بمدت چند ساعت در سرکه قرار دهید تا رسوبات آن از بین برود. همچنین برای براق و تمیز شدن شیرهای خانه می‌توانید آنها را با سرکه بشویید.

اگر می‌خواهید طلاهایتان جلای اولیه را پیدا کند، آنها را در ظرفی بگذارید که آب روی آنها را بگیرد. سپس مقداری متناسب با ظرفتان، پودر لباسشویی به آن اضافه کرده و بگذارید به مدت 15 دقیقه بجوشد. بعد آنها را آبکشی کنید. طلاهایتان مثل روز اول خواهد شد.

‌ برای پاک کردن لکه جوهر از پارچه‌های قابل شستشو باید آن لکه را درون شیر ترش‌شده یا دوغ خیس کرده تا جوهر آن پاک شود. البته ممکن است به علت دوام رنگ جوهر، چندین بار این عمل را تکرار کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها