jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۸۰۳۹۳   ۲۸ دی ۱۳۸۹  |  ۱۸:۴۴

دامی برقی در کمین موش‌ها!

تله موش الکتریکی ساخته شد

محققان پارک علم و فناوری سمنان موفق به طراحی و ساخت تله موش الکتریکی سوپراکتیو شدند.

پویا کریمیان ، مدیر عامل شرکت سازنده این طرح در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: دستگاه ساخته شده دارای محفظه‌ای استوانه ای است که صفحه درون آن به چهار قسمت تقسیم شده است و می‌توان از چهارنوع مواد غذایی به عنوان طعمه استفاده کرده موش‌ها به محض تماس با سوزن‌های ارتجاعی صفحه درونی تله موش دچار برق گرفتگی می‌شوند.

وی افزود: این تله موش برقی از جنس پلاستیک بوده و به گونه‌ای طراحی شده که به هیچ وجه دست داخل آن نمی‌رود و از این جهت کاملا ایمن است چرا که به محض باز شدن درپوش آن جریان برق در این تله موش قطع می‌شود.

کریمیان با بیان این که این تله موش مختص موش های خانگی است ، اظهار کرد: ‌از آنجا که موش‌ها از طریق این دستگاه دچار برق گرفتگی می‌شوند در صورت ماندن در تله موش هیچ بوی بدی ازخود تولید نمی‌کنند.

این محقق پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به اینکه این تله موش‌های خانگی را به تولید انبوه رسانده‌اند ، اظهار امیدواری کرد: با حمایت های شهرداری بتوان نمونه شهری این دستگاه را هم به تولید رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.