jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۰۳۰۳   ۰۷ شهريور ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان این‌که هنوز قیمت مصوب برق سال جاری عملیاتی نشده گفت: صدور قبض برق برای مشترکان شهرهای شمالی کشور بر اساس قیمت‌های سال گذشته و به خاطر مصرف بالای مشترکان بوده است. محمد بهزاد در گفتگو با فارس در پاسخ به این سوال که چرا قبض صادر شده برای مشترکان شهرهای شمالی تا این حد بالاست، افزود: استفاده بیش از حد از کولرهای گازی در استان‌های شمالی کشور باعث شده تا مصرف آنها افزایش یابد.

وی ادامه داد: با بررسی یکی از قبض‌های برق متوجه شدیم که این مشترک 25800 کیلو‌وات ظرف 2 ماه برق مصرف کرده است.وی خاطرنشان کرد: وقتی مصرف از 800 کیلووات ساعت در ماه افزایش پیدا کند این مصرف در دامنه‌ 773 ریال برای هر کیلووات ساعت محاسبه می‌شود بنابراین علت اصلی صدور این قبض‌ها بالا رفتن مصرف و استفاده از کولرهای گازی است. هم اکنون هر کیلووات ساعت برق بصورت یارانه ای به قیمت 5/16 تومان محاسبه می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر