مرد بیکاری برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد. رئیس هیات‌مدیره مصاحبه‌اش کرد و تمیز کردن زمین رو به عنوان نمونه کار دید و گفت: «شما استخدام شدین، آدرس ایمیلتون رو بدین تا فرم‌های مربوطه رو واستون بفرستم تا پر کنین و همین‌طور تاریخی که باید کار رو شروع کنین...»
کد خبر: ۳۳۴۵۵۸

مرد جواب داد: «اما من کامپیوتر ندارم، ایمیل هم ندارم!» رئیس هیات‌مدیره گفت: «متأسفم. اگه ایمیل ندارین، یعنی شما وجود خارجی ندارین و کسی که وجود خارجی نداره، شغل هم نمی‌تونه داشته باشه.» مرد در کمال نومیدی اونجا رو ترک کرد.

نمی‌دونست با تنها 10 دلاری که در جیبش داشت چه‌کار کنه.

تصمیم گرفت به سوپرمارکتی بره و یک صندوق 10‌ کیلویی گوجه فرنگی بخره. بعد خونه به خونه گشت و گوجه‌فرنگی‌ها رو فروخت. در کمتر از 2 ساعت، تونست سرمایه‌اش رو 2 برابر کنه. این عمل رو 3 بار تکرار کرد و با 60 دلار به خونه برگشت.

مرد فهمید می‌تونه به این طریق زندگیش رو بگذرونه و شروع کرد به این که هر روز زودتر بره و دیرتر برگرده خونه. در نتیجه پولش هر روز 2 یا 3 برابر می‌شد.

بزودی یه گاری خرید، بعد یه کامیون و بزودی ناوگان خودش رو در خط ترانزیت (پخش محصولات) داشت...

5 سال بعد، مرد دیگه یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشان آمریکا بود. شروع کرد تا برای آینده خانواده‌اش برنامه‌ریزی کنه و تصمیم گرفت بیمه عمر بگیره. به یه نمایندگی بیمه زنگ زد و سرویسی رو انتخاب کرد. وقتی صحبت شون به نتیجه رسید، نماینده بیمه از آدرس ایمیل مرد پرسید. مرد جواب داد: «من ایمیل ندارم.»

نماینده بیمه با کنجکاوی پرسید: «شما ایمیل ندارین، ولی با این حال تونستین یک امپراتوری در شغل خودتون به‌وجود بیارین. می‌تونین فکر کنین به کجاها می‌رسیدین اگه یه ایمیل هم داشتین؟»

مرد برای مدتی فکر کرد و گفت: آره! احتمالاً می‌شدم یه آبدارچی در شرکت مایکروسافت!

وبلاگ مدیریت

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها