jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۵۸۲۹   ۱۷ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۵:۳۱

آغاز سالهای تحصیلی قبل از مهر ماه

4 ترمه شدن سال تحصیلی منتفی شد

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از منتفی شدن 4 ترمه و فصلی شدن سال تحصیلی دانشگاهی خبر داد و گفت: برای جبران کوتاه بودن ترم دوم سال تحصیلی در نظر داریم تغییرات جزئی نظیر آغاز سال تحصیلی قبل از مهر ماه را اجرا کنیم.

حسین نادری منش در گفتگو با مهر افزود: در طرح آمایش سرزمین که در آن توسعه آموزش عالی بر اساس نیازهای هر منطقه مد نظر است راهکارهای ارتقای کیفیت تحصیلی در ترم دوم سال تحصیلی دانشگاهها با توجه به کوتاه بودن آن و وجود تعطیلات اندیشیده می شود.

وی اظهار داشت: برای این منظور در نظر داریم سال تحصیلی و ترم اول سال تحصیلی را قبل از مهر ماه آغاز کنیم تا ترم دوم سال تحصیلی نیز زودتر آغاز شود.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه به دنبال 4 ترمه و 3 فصلی شدن سال تحصیلی نیستیم گفت: از آنجا که تغییرات جدی هزینه های زیادی را به دنبال دارد هدف این است که حداکثر بهره وری از زمان و عمر دانشجو در جهت توسعه کشور انجام شود اما با تغییرات معقول و جزئی.

طرح تبدیل ترم دانشگاهی به فصل تحصیلی چند ماه پیش در وزارت علوم مطرح شده بود. در طرح تدوین شده استفاده بیش از دو ترم در سال تحصیلی و یا تبدیل ترم به سه تا چهار فصل تحصیلی مد نظر قرار داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر