jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۹۲۱۱   ۲۹ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۹:۱۴

جام جم آنلاین - شرکت رسانه ای BSkyb انگلستان و صاحب شبکه تلویزیون پوسی اسکای اعلام کرد که قصد دارد برای رقابت بیشتر با شبکه های دیگر انگلیسی یک شبکه تلویزیون جدید راه اندازی کند.

BSkyb شرکت رسانه ای روپرت مرداک در انگلستان است و رقیب جدی شبکه های تلویزیونی بی بی سی و ITV محسوب می شود.
این شرکت اعلام کرده است شبکه جدید Channel 6 نام دارد و شبکه ای دیجیتال خواهد بود که عمده برنامه های آن سرگرمی است .
انگلستان صاحب شبکه های تلویزیونی Channel 4 و Channel 5 است و حالا روپرت مرداک قصد دارد برای آن Channel 6 را نیز به ارمغان بیاورد.
شمار بینندگان تلویزیونی شبکه اسکای روپرت مرداک در انگلستان روزبه روز زیادتر می شود و به همین میزان تعداد بینندگان شبکه های رقیب علی الخصوص ITV کم می شوند.
رقابت های فشرده اخیر در بین شبکه های تلویزیونی انگلستان و مشکلات مالی عدیده آنها سبب شده تا ITV دومین شبکه تلویزیونی سراسری انگلستان در وضعیت بسیار بدی به سر ببرد.
برخی از منتقدین در مطبوعات انگلیسی نوشته اند که اقدام اخیر مرداک برای راه اندازی شبکه تلویزیونی جدید ، نوعی تیر خلاص به ITV محسوب می شود ، خصوصا آن که این شبکه دیجیتالی جدید قرار است مجانی در اختیار انگلیسی ها قرار گیرد.
دولت انگلستان اعلام کرده است که تا سال 2010 کلیه گیرنده های آنالوگ را به دیجیتال تبدیل خواهد کرد و همین امر سبب شده تا شبکه های تلویزیونی رقابت سختی را برای دیجیتالی شدن آغاز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر