jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۵۸   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

وزیر دادگستری خواستار شد

جرایم سنگین برای سارقان علمی

گروه جامعه: وزیر دادگستری خواستار وضع جرایم سنگین برای سرقت‌های علمی و مالکیت‌های معنوی شد تا به گفته وی، علم افراد براحتی دزدیده نشود. به گزارش ایرنا، مرتضی بختیاری در نشست شورای سیاستگذاری مالکیت معنوی اظهار کرد: ایجاد امنیت در مقوله مالکیت معنوی بسیار مهم است و اکنون این نگرانی وجود دارد که اگر اختراعی ثبت شود، ممکن است دزیده شود.

وی تاکید کرد: هزینه و جرم دزدیدن اختراع و علم دیگران نباید در کشور سبک باشد.

وزیر دادگستری، تدوین سند راهبردی مالکیت معنوی را ضروری خواند و گفت: در این سند باید به خلا‡هایی که در قوانین گمرکی وجود دارد نیز توجه شود. بختیاری همچنین اظهار کرد: وزارت دادگستری آمادگی دارد در زمینه آنچه که نیازمند قانون است با همکاری دولت و مجلس، اقدامات لازم را انجام دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر