jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۶۸   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۵۰

با حضور ستارگان سینمای جهان

جشنواره فیلم توکیو افتتاح شد

بیست و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو دیشب با حضور ستارگان سینمای جهان از جمله سیگورنی ویور بازیگر آمریکایی افتتاح شد.

آسوشیتدپرس اعلام کرد این جشنواره برخلاف سنت جشنواره‌های معتبر جهانی که فرشی قرمز رنگ را در مسیر ورود میهمانان می‌گسترانند، روی فرشی به رنگ سبز بافته شده از مواد بازیافتی بطری‌های سبز رنگ با موضوع اصلی محیط زیست برگزار می‌شود.

بیش از 100 فیلم در این جشنواره 9 روزه به نمایش درمی‌آید که از میان مهمترین آثار می‌توان به «خلیج کوچک» مستندی درباره شکار دلفین‌ها در ژاپن اشاره کرد. فیلمی که در آخرین لحظات و با فشار ارگان‌های بین‌المللی به جشنواره افزوده شد.

«خلیج کوچک» مستندی افشاگرانه درباره شکار غیرقانونی دلفین‌ها است و تاکنون 12 جایزه از جشنواره‌های مختلف برده است. اما مقام‌های پلیس ژاپن اعلام کرده‌اند در صورت ورود لوئی سیهویوس کارگردان آمریکایی یا هر یک از اعضای گروه سازنده فیلم آنان را به جرم ورود غیرقانونی به مناطق حفاظت شده بازداشت خواهد کرد.

فیلم سه‌بعدی «آواتار» اثر جدید جیمز کامرون با نقش‌آفرینی سیگورنی ویور از دیگر فیلم‌هایی است که در جشنواره امسال توکیو به نمایش درخواهد آمد. این فیلم حماسی و علمی تخیلی به نبرد انسان‌ها و موجوداتی ناشناخته در آینده دور می‌پردازد.

ریاست هیئت داوران جشنواره امسال بر عهده الخاندرو گونزالس ایناریتو فیلمساز نامدار مکزیکی و خالق آثار برجسته‌ای چون «زندگی سگی» ، «21 گرم» و «بابل» است.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر