jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۶۸ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۵۰

با حضور ستارگان سینمای جهان

جشنواره فیلم توکیو افتتاح شد

بیست و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو دیشب با حضور ستارگان سینمای جهان از جمله سیگورنی ویور بازیگر آمریکایی افتتاح شد.

آسوشیتدپرس اعلام کرد این جشنواره برخلاف سنت جشنواره‌های معتبر جهانی که فرشی قرمز رنگ را در مسیر ورود میهمانان می‌گسترانند، روی فرشی به رنگ سبز بافته شده از مواد بازیافتی بطری‌های سبز رنگ با موضوع اصلی محیط زیست برگزار می‌شود.

بیش از 100 فیلم در این جشنواره 9 روزه به نمایش درمی‌آید که از میان مهمترین آثار می‌توان به «خلیج کوچک» مستندی درباره شکار دلفین‌ها در ژاپن اشاره کرد. فیلمی که در آخرین لحظات و با فشار ارگان‌های بین‌المللی به جشنواره افزوده شد.

«خلیج کوچک» مستندی افشاگرانه درباره شکار غیرقانونی دلفین‌ها است و تاکنون 12 جایزه از جشنواره‌های مختلف برده است. اما مقام‌های پلیس ژاپن اعلام کرده‌اند در صورت ورود لوئی سیهویوس کارگردان آمریکایی یا هر یک از اعضای گروه سازنده فیلم آنان را به جرم ورود غیرقانونی به مناطق حفاظت شده بازداشت خواهد کرد.

فیلم سه‌بعدی «آواتار» اثر جدید جیمز کامرون با نقش‌آفرینی سیگورنی ویور از دیگر فیلم‌هایی است که در جشنواره امسال توکیو به نمایش درخواهد آمد. این فیلم حماسی و علمی تخیلی به نبرد انسان‌ها و موجوداتی ناشناخته در آینده دور می‌پردازد.

ریاست هیئت داوران جشنواره امسال بر عهده الخاندرو گونزالس ایناریتو فیلمساز نامدار مکزیکی و خالق آثار برجسته‌ای چون «زندگی سگی» ، «21 گرم» و «بابل» است.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر