jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۷۵۱۴   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۲:۰۵

تکواندوی قهرمانی جهان - دانمارک

کرمی به مدال برنز قناعت کرد

سرگروه تیم ملی تکواندو ایران با شکست مقابل حریفی از ترکیه از رسیدن به دیدار نهایی وزن هفتم مسابقات جهانی دانمارک بازماند و به مدال برنز قناعت کرد.

به گزارش مهر، دقایقی پیش در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های وزن هفتم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که در کپنهاگ جریان دارد، یوسف کرمی در یک فینال زودرس به مصاف "بحری تانریکلو" دارنده نشان نقره المپیک 2004 آتن، برنز المپیک 2008 و طلای جهانی 2007 از ترکیه رفت و با شکست 5 بر 2 مقابل این حریف قدرتمند به نشان برنز جهان قناعت کرد.

تکواندوکار وزن هفتم تیم ملی کشورمان در همان ابتدای مبارزه با ضربه به سر حریف ترکیه‌ای 3 امتیاز به نام خود ثبت کرد. ثبت این 3 امتیاز اعتراض مربیان ترکیه را به دنبال داشت که باعث بازبینی فیلم مسابقه شد. داوران پس از بررسی فیلم اعتراض ترکها را پذیرفته و امتیازات کرمی را پاک کردند. در ادامه مبارزه بحری 2 امتیاز کسب کرد و راند اول را به سود خود خاتمه داد.

کرمی برای آغاز راند دوم عجله داشت و قبل از پایان وقت استراحت به روی "شی هاپ چانگ" برگشت. در این راند دو تکواندوکار پر تلاش ظاهر شدند ولی این "بحری" ترک بود که امتیازات بیشتری کسب کرد و در پایان راند دوم به برتری 4 بر یک رسید.

در راند سوم کرمی سخت تلاش کرد تا اختلاف امتیازات را کاهش دهد ولی در نهایت با نتیجه 5 بر 2 بازنده از زمین مبارزه خارج شد و به نشان برنز جهان قناعت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر