jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۲۸ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۳۸

ایران به یونسکو توصیه کرد:

جلوگیری از قاچاق میراث کشورها

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ایران از دبیرکل جدید سازمان علمی - آموزشی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو ) خواست گام های استوارتری برای جلوگیری از قاچاق میراث کشورها بردارد.

حمید بقایی در دیدار با ایریکو در پاریس با انتقاد از همکاری ضعیف موزه های برخی کشورها با موزه های ایران تاکید کرد : سیاست نباید اصول بدیهی و سازمانی یونسکو را تحت الشعاع قرار دهد.

خانم ایریکو دبیرکل جدید یونسکو هم در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری خود با جمهوری اسلامی ایران ، ابراز امیدواری کرد دوران مسوولیتش در این سازمان ، نتایج درخشانی برای فرهنگ عظیم ایران همراه داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر