jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۹۴   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

جام‌جم آنلاین: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست پیشرو این کشور در مورد روند تشکیل دولت وحدت ملی رایزنی کرد. به گزارش شبکه خبری الجزیره، نصرالله و جنبلاط در این دیدار بر لزوم شکل‌گیری دولت جدید در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کردند.

در بیانیه‌ مشترک این دو که دیروز منتشر شد بر لزوم حل و فصل تمامی موانع پیش روی تشکیل دولت جدید در کوتاهترین زمان ممکن تاکید شده است.

استقبال توهین‌آمیز

جام‌جم آنلاین: نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه به دلیل آدامس جویدن در مراسمی با حضور عبدالله گل، همتای ترکیه‌ای خود با واکنش رسانه‌های ترکیه روبرو شد.

روزنامه صباح چاپ ترکیه روز گذشته با انتقاد شدید از رفتار سارکوزی علاوه بر بی‌ادب خطاب کردن او این عملکرد را شرم‌آور توصیف کرد. گل در چارچوب مراسم «فصل ترکیه» که با هدف معرفی ترکیه به جامعه فرانسه ترتیب داده شده بود به فرانسه سفر کرد .

انتقاد از اشغالگران افغانستان

جام‌جم آنلاین: عبدالرحیم وردک، وزیر دفاع افغانستان با انتقاد از عملکرد نظامیان خارجی مستقر در کشورش اعلام کرد حضور ناتو عامل قدرت گرفتن طالبان بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وردک گفت: حضور هزاران نظامی خارجی در افغانستان تنها موجب قدرت گرفتن طالبان و افزایش فعالیت‌های تروریستی آنان شده است. وی افزود: دشمن تغییر شکل داده و به تعداد آنها افزوده شده است. آنان به سلاح‌های پیشرفته دسترسی یافته‌اند و در حملات‌شان از تاکتیک‌های جدید استفاده می‌کنند.

مخالفت برلوسکنی با استعفا

جام‌جم آنلاین: سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر ایتالیا روز گذشته در پاسخ به انتقادات مخالفانش اعلام کرد به هیچ عنوان قصد کناره‌گیری از قدرت را ندارد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، برلوسکنی 2روز پس از لغو مصونیت قضایی‌اش از سوی دادگاه قانون اساسی ایتالیا گفت: من بهترین نخست‌وزیر تاریخ ایتالیا هستم.

وی افزود: بی‌شک سیاستمداری هستم که بیش از هر کس دیگری در طول تاریخ توسط قضات مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر