jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۸۸ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

این روزها اول درس و دانشگاه است. سخت است که بعد از یک مدت دوباره رفته‌اید سر کلاس و این فرصت خوبی است برای بیشتر با دوستان بودن و بیشتر می‌توانید با بچه‌ها این طرف و آن طرف بروید. اما بیایید یک کاری بکنید و یکی از این روزها، صبح زود قرار بگذارید و به کوه بروید. کوه است و سربالایی. شاید اولش خوب بالا بروید، اما وسط‌هایش کم می‌آورید.

وسط هفته بروید خلوت خلوت است اما آخر هفته شاید توی راه کلی دوست و آشنا ببینید. قدیم، پنجشنبه‌ها دانشجویی بود و جمعه‌ها خانوادگی. درکه و اوین پاتوق بچه‌های شهید بهشتی و دانشگاه آزادی‌ها بود و دربند قلمرو بچه‌های دیگر.

کوله‌پشتی را از شب قبل آماده می‌کنید و مثل ورزشکارها، خرما، نان، کمی میوه و آب برمی‌دارید. ساعت را کوک می‌کنید، کفش‌های کوه را می‌گذارید دم در. کفش پلوخوری که نیست، آخرین کفش کهنه‌تان را، چون هر کفش دیگری باشد داغان می‌شود و می‌خوابید. صبح زود راه می‌افتید. می‌روید و می‌روید. هوا تاریک - روشن است که می‌رسید تجریش. راه می‌روید و راه می‌روید. از روی سنگ‌ها و خاک‌ها. سبزه و علف هم آن گوشه و کنار پیدا می‌شود. اگر بار اولتان باشد، زیاد نمی‌توانید بالا بروید. می‌مانید توی همان اولین قهوه‌خانه. صابون دارید یا نه؟ مهم نیست.

دستتان تمیز است یا نه؟ سفارش صبحانه می‌دهید. چای، عسل، تخم‌مرغ، پنیر. خیلی‌ها هم نیمرو سفارش می‌دهند؛ از آن نیمروهای چرب و چیلی و روغن‌دار! یکی نیست بگوید آمدی ورزش یا می‌خواهی چاق بشوی؟ جواب‌ها معلوم است: «انرژی سوزاندم. باز هم می‌روم بالا تمام می‌شود. آی می‌چسبد.» به خیلی‌ها می‌چسبد. شاید به شما هم چسبید. سخت نگیرید. یک روز است دیگر. دفعه‌های بعد، به چای و پنیر اکتفا کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر