jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۴۷   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس اعلام کرد:

کمبود 20 هزار آموزگار در کشور

گروه جامعه: رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش با کمبود 20 هزار آموزگار در مقطع ابتدایی و از طرفی با 6000 معلم مازاد در این مقطع روبه‌روست. علی کریمی فیروزجایی با اشاره به به‌کارگیری نیروهای خرید خدمات از سوی آموزش و پرورش، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیرو، نیروهای آزاد غیرماهر جذب کرده است. وی با اشاره به این که این دسته از نیروها پس از مدتی مدعی استخدام می‌شوند، به ایرنا گفت: در حالی که این افراد پیش از فعالیت در آموزش و پرورش متعهد می‌شوند که بعد از چند سال فعالیت مدعی استخدام نشوند، اما پس از چند سال ادعای استخدام شدن می‌کنند، همان‌گونه که معلمان حق‌التدریس نیز متعهد شده بودند مدعی استخدام نشوند، ولی به تعهدشان عمل نکردند.

وی با تاکید بر این که هم‌اکنون نیروهای حق‌التدریس در مدارس و به طور میانگین در هفته 24 ساعت مشغول به تدریس هستند، افزود: با این حال آموزش و پرورش با کمبود 70 هزار نفری نیرو به علت بازنشستگی روبه‌روست و برای جبران این کمبود، از نیروهای آزاد استفاده کرده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: به کارگیری نیروهای غیرحرفه‌ای از سوی آموزش و پرورش درست نیست، حداقل آموزش و پرورش می‌توانست قبل از بازگشایی مدارس کلاس‌های آموزشی برای این دسته از افراد برگزار کند تا با کمبود معلم در کلاس‌های درس مواجه نباشد.

کریمی فیروزجایی با بیان این که یکی از اقدامات دولت نهم احیای مراکز تربیت معلم بوده است، افزود: در دولت هشتم دراین مراکز حدود 3000 نفر تحت آموزش قرار داشتند و اکنون این تعداد به حدود 30 هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به این که آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم می‌توانست از این نیروها استفاده کند، گفت: آموزش و پرورش با مشخص کردن آمار دانش‌آموزان به عنوان مثال در مقطع ابتدایی، می‌توانست بر حسب نیاز، معلم تربیت کند و در مواقع لزوم از آنها برای جبران کمبودها بهره‌مند شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر