jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۱۰۵ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۱۰

با 23 گونه مار ایرانی و خارجی

نمایشگاه مار در رشت گشایش یافت

نمایشگاه 23 گونه مار سمی و غیرسمی ایرانی و خارجی در رشت گشایش یافت.

 به گزارش واحد مرکزی خبر ، کاظم موذن زاده مدیر این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 200 حلقه مارهای سمی ، نیمه سمی و غیرسمی شامل 23 گونه از مارهای ایرانی و خارجی به نمایش گذاشته شده است.

مدیر این نمایشگاه هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی بیشتر مردم با گونه های مارها و نقش آنها در حفظ توازن محیط زیست عنوان کرد.

وی گفت: در ایران60 گونه مار وجود دارد که از این مارها 13 گونه سمی ، هفت گونه نیمه سمی و40 گونه هم غیرسمی هستند.

مارجعفری سمی ترین و خطرناک ترین مار ایران است که در استان های خوزستان ، بوشهر و سیستان و بلوچستان زیست می کند.

با استفاده از 300 گرم سم مار ، یک تن دارو و سرم تهیه می شود.

نمایشگاه مارهای سمی و غیرسمی تا دهم آبان صبح ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 22 در خیابان سعدی رشت برای بازدید علاقه مندان برپاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر