jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۹۲ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۲

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بادید اعضای این کمیسیون از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خبر داد و گفت: نمایندگان بر ارتقای ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد کشور تاکید کردند.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین با بیان این که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس صبح امروز  دوشنبه بازدیدی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی داشتند، گفت: پس از این بازدید در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان مذکور، در مورد قابلیت‌ها، توانمندنی‌های بخش معدن و سهم بخش معدن در اقتصاد ملی و جایگاه معدن در تولید ملی و اثراتی که صادرات مواد معدنی و فرآورده‌های مواد معدنی در اقتصاد دارند، بحث و بررسی شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه در خصوص موضوع برجسته شدن نقش و سهم معدن و اکتشافات معدنی در برنامه پنجم توسعه که در حال تدوین است و همچنین مساله اصلاح قانون معدن و رسیدن به جایگاه واقعی در ارتباط با فعالیت‌های معدنی مسایلی عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با توجه به عملکرد اقتصادی بخش معدن، قابلیت‌های مختلف، تنوع محصولات معدنی و همچنین سهمی که باید در تولید داشته باشد، این بخش نیازمند حمایتهای مالی است و کمیسیون با درک این حساسیت و شرایط بخش معدن به دنبال این است که با بررسی کارشناسی دقیق عملکرد بخش معدن را در رشد و توسعه کشور در حد قابلیت  بخش معدن حفظ نماید و با تنظیم راهکاری مختلف، ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد را ارتقا دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر