jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۹۲   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۲

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بادید اعضای این کمیسیون از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خبر داد و گفت: نمایندگان بر ارتقای ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد کشور تاکید کردند.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین با بیان این که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس صبح امروز  دوشنبه بازدیدی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی داشتند، گفت: پس از این بازدید در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان مذکور، در مورد قابلیت‌ها، توانمندنی‌های بخش معدن و سهم بخش معدن در اقتصاد ملی و جایگاه معدن در تولید ملی و اثراتی که صادرات مواد معدنی و فرآورده‌های مواد معدنی در اقتصاد دارند، بحث و بررسی شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه در خصوص موضوع برجسته شدن نقش و سهم معدن و اکتشافات معدنی در برنامه پنجم توسعه که در حال تدوین است و همچنین مساله اصلاح قانون معدن و رسیدن به جایگاه واقعی در ارتباط با فعالیت‌های معدنی مسایلی عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با توجه به عملکرد اقتصادی بخش معدن، قابلیت‌های مختلف، تنوع محصولات معدنی و همچنین سهمی که باید در تولید داشته باشد، این بخش نیازمند حمایتهای مالی است و کمیسیون با درک این حساسیت و شرایط بخش معدن به دنبال این است که با بررسی کارشناسی دقیق عملکرد بخش معدن را در رشد و توسعه کشور در حد قابلیت  بخش معدن حفظ نماید و با تنظیم راهکاری مختلف، ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد را ارتقا دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر