jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۹۲ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۰۲

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بادید اعضای این کمیسیون از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خبر داد و گفت: نمایندگان بر ارتقای ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد کشور تاکید کردند.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین با بیان این که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس صبح امروز  دوشنبه بازدیدی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی داشتند، گفت: پس از این بازدید در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان مذکور، در مورد قابلیت‌ها، توانمندنی‌های بخش معدن و سهم بخش معدن در اقتصاد ملی و جایگاه معدن در تولید ملی و اثراتی که صادرات مواد معدنی و فرآورده‌های مواد معدنی در اقتصاد دارند، بحث و بررسی شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه در خصوص موضوع برجسته شدن نقش و سهم معدن و اکتشافات معدنی در برنامه پنجم توسعه که در حال تدوین است و همچنین مساله اصلاح قانون معدن و رسیدن به جایگاه واقعی در ارتباط با فعالیت‌های معدنی مسایلی عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با توجه به عملکرد اقتصادی بخش معدن، قابلیت‌های مختلف، تنوع محصولات معدنی و همچنین سهمی که باید در تولید داشته باشد، این بخش نیازمند حمایتهای مالی است و کمیسیون با درک این حساسیت و شرایط بخش معدن به دنبال این است که با بررسی کارشناسی دقیق عملکرد بخش معدن را در رشد و توسعه کشور در حد قابلیت  بخش معدن حفظ نماید و با تنظیم راهکاری مختلف، ‌توان بخش معدن در تولید و اقتصاد را ارتقا دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر