jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۵۷ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۴۱

تیم ملی والیبال ایران در قاره آسیا تاریخی شد، آن هم با یک مربی جوان ایرانی به نام حسین معدنی. پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران که پاقدمش برای والیبال ایران خوب بود تا امروز و در شرایطی که قریب به 2 سال از حضورش در راس تیم ملی والیبال می‌گذرد، موفقیت‌های چشمگیری را برای والیبال و ورزش ایران به دست آورده است.

حسین معدنی که مربی تحصیلکرده‌ای است و به زبان انگلیسی نیز تسلط دارد، اطلاعات به روزی از والیبال جهان دارد تا از طریق برقراری ارتباطی درست و منطقی با بازیکنان، نقشی برجسته در دگرگونی نوع و سبک بازی تیم ملی والیبال داشته باشد.

این مربی جوان که قبل از سکانداری تیم ملی چند ماهی به عنوان دستیار در کنار مربی بزرگی چون زوران گاییچ بود، طی این مدت نشان داده که نکات تازه‌ای را در زمینه مربیگری ره‌توشه خود ساخته است تا امروز با بهره‌گیری از آنها بتواند تحولات مثبتی را در والیبال ایران و در سطح ملی به وجود آورد.

قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها و راهیابی تیم ملی والیبال به جام جهانی 2010 ایتالیا، در چند ماه گذشته و امروز نیز هدایت تیم به فینال پانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و اقیانوسیه، جملگی از تاثیرات مربیگری حسین معدنی در تیم ملی است تا آنانی که تصور نمی‌کردند تیم ملی با حضور وی صاحب موفقیتی شود، در باور و تفکرشان تجدید نظر کنند.

نکته مهم در رابطه با معدنی این است که علاوه بر تسلط اش به علم روز والیبال و مطالعه کافی برای به روز شدن علمش، نزد بازیکنان نیز از مقبولیتی خاص برخوردار است. نکته‌ای که تا پیش از آن کمتر سراغ داشتیم که بازیکنان تیم ملی از مربی تیم ملی تبعیت محض کرده و وی را از هر حیث قبول داشته باشند. بی‌شک حسین معدنی برای والیبال ایران سرمایه‌ای گرانبهاست که باید حفظ و حراست شود تا والیبال کشورمان بیش از پیش در مسیر جهانی شدن و کاستن از فاصله‌های موجود قدم برداشته و موقعیتش را در سطح قاره و جهان تثبیت کند.

حجت‌الله اکبرآبادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر