jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۴۹ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۱۸

هیچ توجیهی برای تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطینی در ممانعت از تصویب گزارش ریچارد گلدستون، رئیس کمیته‌ حقیقت‌یاب سازمان ملل در مورد جنگ غزه که طی آن اسرائیل را به ارتکاب جنایات ضد بشری متهم شده است، وجود ندارد جز این که این اقدام لکه ننگی بر پیشانی کسانی است که اقدام به تجارت خون شهیدان و فروختن حقوق ملی فلسطین در قبال رضایت آمریکا و اسرائیل با آ‌نها و حکومتشان کرده‌اند.

چه چیزی می‌توان به ملت‌های جهان گفت که طی روزهای جنگ علیه غزه با برپایی تظاهرات‌ اعتراض‌آمیز این جنگ ضد بشری را در پایتخت‌های مختلف جهان محکوم کردند.

در حالی که بیش از 35 کشور به تنظیم این گزارش به رغم اعمال فشارهای آمریکا و اسرائیل کمک کردند و ضمن همدردی با خانواده‌های قربانیان یک پیروزی را برای شهیدان فلسطینی رقم زدند، کسانی که اقدام به چنین امری کرده‌‌اند چگونه می‌خواهند پاسخگوی خانواده‌های شهدا، مجروحان و آوارگان ناشی از جنگ اسرائیل علیه غزه باشند.

انفعال تشکیلات خودگردان تنها رویای نتانیاهو، آویگدور لیبرمن و ایهود باراک را که طراح و مجری حمله به غزه بوده‌ است، تحقق نمی‌بخشد بلکه اهانتی آشکار به هزاران شهید و اسیر فلسطینی است که جان خود را برای فلسطین فدا کردند و مدتها انتظار کشیدند تا روزی شاهد این لحظه‌تاریخی باشند که جنایتکاران جنگی اسرائیل به اتهام ارتکاب جنایات جنگی ضد انسان‌های بی‌گناه محاکمه شوند.

مردم فلسطین، محمود عباس و اطرافیان او را مامور فروش خون شهیدان در قبال وعده از سرگیری مذاکرات بیهوده و پوچی که همزمان با شهرک‌سازی‌های جدید و یهودی‌سازی بیت‌المقدس صورت می‌گیرد، نکرده‌اند.

اینها کسانی هستند که به این راحتی از خون شهیدان چشم پوشی می‌کنند و به این روش شرم‌آور مساله فلسطین و حقوق ملت آن را می‌فروشند؛ هر چند که این مساله برای کسانی که در حمله علیه غزه همدست اسرائیل بوده‌اند چیز عجیبی نیست.

تکرار این زیاده‌روی خطرناک در تصمیم‌گیری‌های فلسطینی و در جهت پایمال کردن حقوق و اصول فلسطینیان یک اقدام شرم‌آور و مشکل‌دار است که باید برای رویارویی با آن چاره‌ای جست.

امروز خون‌های شهیدان فلسطینی در قبال قراردادهایی همچون قرارداد تلفن همراه فروخته می‌شود و پول آن به حساب صاحبان این طرح‌ها می‌رود؛ کسانی که مردم فلسطین تک‌تک آنها را می‌شناسند و مسلما سکوت آنها در قبال این افراد دوام نخواهد آورد.

این شرم‌آور است که حس مسوولیت گلدستون یهودی‌الاصل بیش از رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی است. او در گزارش خود به ذکر تمامی جنایت‌های جنگی اسرائیل پرداخته و با هر گونه جانبداری در این گزارش مخالفت کرده و بر ضرورت محاکمه جنایتکاران جنگی پافشاری کرده است.

همچنین از این که نمایندگان کشورهایی مثل ویتنام، ونزوئلا، بنگلادش، روسیه، آفریقای جنوبی و اکثریت کشورهای عرب و مسلمان با پافشاری بر تنظیم پیش‌نویس مربوط به گزارش گلدستون قدرت و شجاعت بیشتری از سفیر فلسطین نشان می‌دهند باید شرمسار بود.

منبع: القدس العربی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر